Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Szachów

Małopolska

Tour de Pologne ponownie w Małopolsce 

tour de pologne fot. Zyxist / wikipedia.org

7 dni, 22 ekipy, 154 zawodników i 1101 km do przejechania – już w najbliższą sobotę, 4 sierpnia rozpoczyna się największe kolarskie święto w tej części Europy, 75. Tour de Pologne. W tym roku kolarski peleton przejedzie przez dwa regiony: Małopolskę i Śląsk. Jak zwykle na starcie nie zabraknie gwiazd, z Michałem Kwiatkowskim na czele. 

 

Nasz narodowy wyścig kolarski kolejny raz jest organizowany przy wsparciu Województwa Małopolskiego. “Województwo Małopolskie już od jakiegoś czasu bardzo mocno promuje turystykę rowerową. Organizujemy wiele imprez rowerowych – Rodzinne Rajdy Rowerowe czy Małopolska Tour, a także cały czas rozbudowujemy sieć tras rowerowych VeloMałopolska. Dlatego nie mogło nas zabraknąć w gronie partnerów Tour de Pologne. Tym bardziej, że od lat jego trasa w znacznej części przebiega przez Małopolskę” – mówi marszałek Jacek Krupa.

Przez cały najbliższy tydzień, od 4 do 10 sierpnia kolarze przejadą dokładnie 1101 km. Zmagania rozpoczną, podobnie jak w ubiegłym roku, w Krakowie, a zakończą w Bukowinie Tatrzańskiej. Po drodze odwiedzą m.in. Wieliczkę, Zakopane, Katowice, Szczyrk.

„Małopolskie” odcinki Tour de Pologne:

  • I etap 4.08: Kraków – Kraków (134 km),
  • IV etap 7.08: Jaworzno – Szczyrk (179 km, w tym fragment po Małopolsce Zachodniej),
  • V etap 8.08: Kopalnia Soli „Wieliczka” – Bielsko-Biała (152 km),
  • VI etap 9.08: Zakopane – Bukovina Resort (129 km),
  • VII etap 10.08: Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska (136 km).

Ale to nie jedyne kolarskie zmagania, jakie czekają nas w najbliższych dniach. Dla wszystkich kolarzy-amatorów, Województwo Małopolskie przygotowało nie lada gratkę. Już w najbliższą niedzielę, 5 sierpnia odbędzie się pierwsza z czterech imprez kolarskich Małopolska TOUR.

Oceń treść:
Źródło:
;