Imieniny: Leszka, Tamary, Karola

Wydarzenia: Dzień Dobrej Oceny

Wspomnienie świetych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

Małopolska

 fot. Fotolia.com

W czwartek po południu nad Tatrami przeszła gwałtowna burza. Zginęło pięć osób, w tym dwoje dzieci. Ponad 150 osób zostało poszkodowanych.

 

Do Zakopanego udali się premier Mateusz Morawiecki i wojewoda Piotr Ćwik.

Chciałem wyrazić najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych osób – powiedział premier. Jak dodał, służby w sprawny sposób przeprowadziły akcję ściągania wszystkich rannych i poszkodowanych. Osoby te zostały przetransportowane do szpitali w Krakowie Prokocimiu, Limanowej, Nowym Targu i Zakopanem – zaznaczył Mateusz Morawiecki. 

Premier podkreślił, że na bieżąco działały m.in. śmigłowiec TOPR-u i cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W dyspozycji jest także śmigłowiec policyjny Black Hawk. Z punktu widzenia akcji ratowniczej, bazy sprzętowej, profesjonalizmu służb medycznych i ratowniczych wszystko zostało zabezpieczone tak, jak trzeba – ocenił szef rządu.

Wszystkim służbom chcę w tych tragicznych momentach bardzo podziękować i zapewnić, że wszelka pomoc będzie udzielona – zaznaczył premier.

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego poinformowały, że po tragicznej burzy szlak turystyczny z Wyżniej Kondrackiej Przełęczy na Giewont został zamknięty do odwołania.

Oceń treść:
;