Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego

Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Polska

Unikatowe rekolekcje wielkopostne z Prymasem Tysiąclecia

prymas polski kard. stefan wyszyński fot. Bp Tadeusz Pieronek Prymas polski kard. Stefan Wyszyński

W niedzielę (21.02) w Programie 1 będzie można posłuchać pierwszego z sześciu odcinków cyklu "Rekolekcji wielkopostnych". To fragmenty rozważań wygłoszonych przez prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego w Laskach pod Warszawą w 1959 roku. Fragmenty pochodzą z prywatnych zbiorów archiwalnych Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, nie były dotąd prezentowane publicznie.

 

W pierwszej godzinie audycji "Familijna Jedynka" (6.00-7.00) m.in. podsumujemy działania harcerzy na rzecz potrzebujących podczas pandemii koronawirusa, powiemy o tym, że ruszył program "Familijna Polonia", czyli inicjatywa duszpasterstwa polonijnego na 2021 (kongresy, warsztaty, szkolenia, poradnictwo rodzinne w środowiskach polonijnych) i opowiemy o tym, w jaki sposób Kościół zyskuje odporność, czyli o "Rekolekcjach ze szczepionką" michality ks. Mateusza Szerszenia dostępnych na kanale YouTube dwumiesięcznika "Któż jak Bóg".

W drugiej godzinie "Familijnej Jedynki" (7.00-8.00) zapraszamy na dyskusję "Starość: nasza przyszłość" (autor: Jan Pniewski). To tytuł dokumentu opublikowanego przez Papieską Akademię Życia. Jego autorzy zwracają uwagę, że epidemia zweryfikowała negatywnie wypracowany w ostatnich dziesięcioleciach stosunek społeczeństw zachodnich do osób starszych, które w pierwszej kolejności stały się jej ofiarami. W audycji będziemy rozmawiać o aktualnej sytuacji ludzi starszych oraz o zadaniach, jakie w tym zakresie stają przed społeczeństwem i Kościołem. 

W trzeciej godzinie audycji (8.00-9.00) będzie można m.in. posłuchać pierwszego z sześciu odcinków cyklu "Rekolekcji wielkopostnych". To fragmenty rozważań wygłoszonych przez prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego w Laskach pod Warszawą w 1959 roku. Fragmenty pochodzą z prywatnych zbiorów archiwalnych Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, nie były dotąd prezentowane publicznie.

Oceń treść:
;