Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Wydarzenia: Światowy Dzień Raka Krwi

Jan Paweł II na dziś

Uroczystości odpustowe ku czci bł. Jana Pawła II w Centrum „Nie lękajcie się!”

 fot. materiały prasowe

Przed kilkoma dniami spełniło się pragnienie wiernych, wyrażone w wołaniu „Santo Subito” w dniu pogrzebu naszego Ojca Świętego. Decyzją Papieża Franciszka, podczas wspólnej uroczystości w dniu 27 kwietnia 2014 r., Jan Paweł II i Jan XXIII zostaną ogłoszeni
nowymi świętymi.

Dzieląc radość oczekiwania na to ważne wydarzenie, w imieniu Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie. Poprzedzi je trzydniowe Triduum Modlitewne (19-21 października). Msze św. będą sprawowane według następującego porządku: 8.00, 10.00, 12.00, 17.00. Dodatkowo, w niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci.

Już 19 października o godz. 20 rozpocznie się całonocne czuwanie modlitewne w intencji ewangelizacji Krakowa i jego mieszkańców pt. „Całe Miasto, Całe Ciało, Całemu Światu”, połączone z Mszą św. pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Rysia. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, organizator comiesięcznych spotkań w Sanktuarium.

W niedzielę, 20 października o godz. 12, w górnym kościele Sanktuarium bł. Jana Pawła II, ks. kard. Stanisław Dziwisz odprawi uroczystą Mszę św., w której uczestniczyć będą druhowie zgromadzeni na XII Pielgrzymce Strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej Województwa Małopolskiego.

W dniu liturgicznego wspomnienia bł. Jana Pawła II - 22 października,
o godz. 17.00 celebrowana będzie uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem Dziekanów Archidiecezji Krakowskiej. W ramach przeżywanej w Sanktuarium Nowenny Miesięcy, po Eucharystii wyruszy Procesja z Relikwiami Krwi Błogosławionego, podczas której rozważać będziemy Tajemnice Światła Różańca Świętego.

Wieczorem, o godz. 19.00, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do Filharmonii Krakowskiej na koncert pt. „Abba Ojcze” w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka.

 

Źródło:
;