Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Polska

Uroczystości zakończenia Roku Jubileuszowego Ojca Pio

święty ojciec pio fot. IDMJP2 Św. Ojciec Pio

W Sanktuarium Świętego Ojca Pio w Warszawie 7 i 8 grudnia 2018 r.  mają miejsce centralne uroczystości zakończenia Roku Jubileuszowego św. Ojca Pio w Polsce. W sobotę o godz. 12.00 biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński będzie przewodniczył tam Mszy św. z oddaniem czci relikwiom Świętego.

 

W sobotę 8 grudnia o godz. 12.00, bp Romuald Kamiński odprawi uroczystą Mszę św. kończącą obchody Roku Jubileuszowego Św. Ojca Pio. Po Mszy św. będzie możliwość oddania czci relikwiom. – Bardzo dziękuję wszystkim Braciom Kapucynom za wielkie serce i pomoc, oraz za to, że nasze sanktuarium ma wielki zaszczyt przeżywać zakończenie Roku Jubileuszowego – mówi ks. prał. Andrzej Kuflikowski, proboszcz Parafii św. Ojca Pio w Warszawie, zapowiadając wydarzenie.

W piątek 7 grudnia o godz. 15.00 w parafii na Gocławiu w obecności bp. Marka Solarczyka przywitano relikwie św. Ojca Pio: rękawiczkę, chustę i habit. Po Mszy św. odmówiono Różaniec, a o godz. 18 nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio odprawił Mszę św. w intencji Grup Św. Ojca Pio w Polsce.

Peregrynacja relikwii to jedno z wydarzeń, jakie Krakowska Prowincja Kapucynów przygotowała w roku 100-lecia stygmatyzacji św. Ojca Pio oraz 50-lecia jego śmierci.  Pielgrzymujące relikwie są relikwiami pierwszego stopnia świętego Stygmatyka. To relikwie: habitu, rękawiczki, którą okrywał stygmat dłoni oraz chusty osłaniającej niegdyś krwawiący bok. Relikwie do Polski przybyły z San Giovanni Rotondo we Włoszech. Odwiedzają w pierwszych dniach grudnia: Szczecin, Poznań, Warszawę i Terliczkę (k. Rzeszowa), Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach oraz celę śmierci św. Maksymiliana w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Oceń treść:
Źródło:
;