Imieniny: Maryli, Wladyslawa, Cyryla

Wydarzenia: Dzień Walki z Cukrzycą

Niezbędnik

Utrudnienia na ulicach Krakowa

 fot. Fotolia.com

W sobotę 30 lipca największych utrudnień w Krakowie należy spodziewać się na trasach prowadzących do Łagiewnik i do Brzegów, gdzie mają się odbyć uroczystości z papieżem Franciszkiem.

 

Komunikacja miejska będzie funkcjonować według nowego schematu, który będzie kładł nacisk na dowiezienie ludzi na wschód miasta, tj. w kierunku Brzegów.

Zamknięta będzie ul. Wielicka od godz. 3 w nocy na odcinku od skrzyżowania z ul. Teligi do granic miasta.

Od godz. 14 do 21 wyłączone będą z ruchu ulice na trasie do Brzegów (Zwierzyniecka - Konopnickiej - Kamieńskiego - Powst. Śląskich - Powst. Wielkopolskich - Kuklińskiego - Lipska - Surzyckiego – Rybitwy - Botewa – Śliwiaka).

Ruch z ulic przecinających będzie wyłączany na pół godziny w trakcie samego przejazdu. Komunikacja miejska będzie funkcjonować tak długo, jak to będzie możliwe.

Na ulicach po wschodniej stronie miasta uruchomione zostaną dodatkowe parkingi dla autokarów.

Węzły Wielicki i Bieżanowski na autostradzie A4 będą zamknięte (wskazane korzystanie z węzła Łagiewniki).

Uruchomiony zostanie kolejny buspas (od ul. Jasnogórskiej do al. Solidarności). Funkcjonować będą wszystkie strefy ograniczonego ruchu.

Pielgrzymi chcący wjechać do Krakowa własnym samochodem mogą to zrobić tylko do godz. 10 w sobotę i niedzielę, posługując się identyfikatorem typu "P". Liczba miejsc parkingowych jest ograniczona. W razie ich wypełnienia służby nie będą wpuszczać samochodów do miasta.

Od 26 lipca w Krakowie obowiązują już dwie strefy wyłączone z ruchu: w okolicach Błoń i Łagiewnik, oraz I i II strefa ograniczenia ruchu – od piątku III strefa. Na ulicach utworzono specjalne linie korytarzowe - autobusowe i tramwajowe - kursujące z rozkładową częstotliwością co 5 minut - z możliwością zwiększenia częstotliwości do 3 minut. Kursowanie części linii zostało wydłużone do godzin nocnych.

Ulice wokół Błoń będą obszarem zamkniętym między 26 lipca a 1 sierpnia, a okolice sanktuariów Bożego Miłosierdzia i Jana Pawła II - od 26 do 31 lipca.

Do korzystania z komunikacji miejskiej ma zachęcać specjalny bilet za 15 zł ważny do 26 do 31 lipca na dowolną liczbę przejazdów. Nie trzeba go kasować. Bilet zakupiło już ponad 35 tys. osób.

Dokładne mapy ze zmianami w komunikacji w Krakowie zobaczyć można na stronie: sdminformacjadrogowa.pl.

;