Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry

Wydarzenia: Dzień Sekretarki i Asystentki

Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

Życie

W Kalwarii Zebrzydowskiej poświęcono Dom Życia

arcybiskup marek jędraszewski fot. o. F. Salezy Nowak OFM | Biuro Prasowe Sanktuarium

12 czerwca bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady KEP ds. Rodziny, poświęcił wyremontowany budynek na Dróżkach Kalwaryjskich, w którym powstaje Dom Życia.

 

– Takie domy i miejsca formacji są niezwykle ważne i bardzo potrzebne. Potrzebne Kościołowi, a mówiąc Kościołowi mamy na myśli konkretnych ludzi, którzy przeżywając kłopoty i trudności potrzebują wsparcia i fachowej pomocy, a to tutaj będzie się dokonywało. Kiedy w trudnościach ludzie są razem, mogą być bliżej Pana Jezusa – mówił bp Wiesław Śmigiel błogosławiąc Dom Życia.

W uroczystości wzięli też udział abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, o. Konrad Cholewa OFM, kustosz kalwaryjskiego sanktuarium, o. Leonard Hryniewski OFM, inicjator i koordynator placówki oraz zaproszeni goście i wolontariusze.

Jak informuje o. Tarsycjusz Bukowski OFM z biura prasowego sanktuarium, po zakończeniu etapu przygotowań pomieszczeń przeznaczonych dla Domu Życia finalizowane są kwestie formalne oraz organizowana kadra i wolontariusze. W niedalekiej przyszłości placówka rozpocznie funkcjonowanie.

Dom Życia można wesprzeć finansowo za pośrednictwem strony domzycia.bernardyni.pl.

Dom Życia to placówka, która ma za zadanie świadczyć pomoc psychologiczną, duchową i materialną rodzinom, małżeństwom i osobom, które w okresie prenatalnym dowiedziały się o nieuleczalnej chorobie dziecka, rodzinom po utracie dziecka w wyniku poronienia, kobietom i rodzinom dotkniętym skutkami aborcji, rodzinom dzieci terminalnie chorych.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest o. dr Leonard Hryniewski OFM – wykładowca teologii pastoralnej i psychologii pastoralnej, psycholog i psychoterapeuta, pracujący w kalwaryjskim sanktuarium.

Instytucja jest prowadzona przez Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Stowarzyszenie Ogród Życia we współpracy z innymi organizacjami pro-life.

Dom zlokalizowany jest na Dróżkach Kalwaryjskich pomiędzy stacjami Szymona z Cyreny i św. Weroniki. – Umiejscowienie wpisuje się w kontekst osób pomagających Chrystusowi na drodze krzyżowej oraz nauczanie św. Jana Pawła II, Pielgrzyma Kalwaryjskiego, który apelował o budowanie cywilizacji życia – zaznacza o. Tarsycjusz Bukowski.

Źródło:
;