Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Wydarzenia: Światowy Dzień Osób Jąkających Się

Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Pod oknem

W Mocy Bożego Ducha – wyruszyła 220. Piesza Pielgrzymka Kalwaryjsko–Lanckorońska na Jasną Górę

pielgrzymi w kalwarii zebrzydowskiej fot. O. F. Salezy Nowak OFM | Biuro Prasowe Sanktuarium

- Niech nie będzie na tej drodze niczego innego ważniejszego ponad waszą osobistą relację z Panem Jezusem, Który wyrusza dziś z wami z kalwaryjskiej góry – mówił o. Konrad Cholewa do pątników podczas Eucharystii, którą sprawował na rozpoczęcie 220. Pieszej Pielgrzymki Kalwaryjsko–Lanckorońskiej na Jasną Górę. 

 

Podczas homilii o. Konrad odwołując się do dzisiejszego fragmentu z Ewangelii, zwrócił uwagę, że Pan Jezus z Apostołami także w czasie swojego ziemskiego życia pielgrzymował z Galilei do Jerozolimy. Kaznodzieja zaznaczył, iż to co było najcenniejsze w tym pielgrzymowaniu to poczucie bliskości Jezusa, że jest przy swoich uczniach. Ta bliskość umacniała ich wiarę, dodawała im pewności siebie, wzmacniała siły duchowe, przemieniała ich serce, ich myślenie, pomagała inaczej patrzeć na codzienność życia, na radości i smutki, pociechy i strapienia.

– Siostry i bracia Pątnicy idźcie na Jasną Górę z wielkim poczuciem bliskości Jezusa. Każdy postawiony krok niech wam uświadamia, że On idzie razem z Wami, że On do was przemawia, że niesie razem z wami wszystkie sprawy, wszystkie intencje i tajemnice waszych serc, wasze radości i wasze zmartwienia.

Kustosz zachęcał, by pielgrzymka była czasem niesienia Chrystusa innym.

– Przekażcie waszą wiarę i miłość do Chrystusa w każdym zakątku, który będziecie przemierzać. Niech oblicze Jezusa, poprzez wasze świadectwo dotrze do innych ludzi, może połamanych duchowo, zniechęconych do Kościoła, niewierzących, a może nawet czasem agresywnych. Pielgrzymi szlak odkrywa piękno i tajemnicę wspólnoty, jaką jest Kościół. Cieszcie się wspólnotą, którą tworzycie i tą radością dzielcie się z innymi, których spotkacie na pielgrzymim szlaku, którzy też pielgrzymują do domu Ojca choć może czasem innymi, bardziej krętymi drogami. Zanieście im światło wiary rodzące się z waszego spotkania z Bogiem żywym – zakończył kaznodzieja.

Pielgrzymi na Placu Rajskim przed bazyliką zostali przez kustosza pobłogosławieni na drogę. Mają do przejścia prawie 200 km. Trasa pielgrzymki prowadzi tzw. traktem królewskim m.in. przez Pilicę, św. Annę i Gidle.

Oceń treść:
Źródło:
;