Imieniny: Marii, Światozara, Makarego

Wydarzenia: Dzień Kupca

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Polska

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego zaproś znajomych na „Podwieczorek Miłosierdzia”

podwieczorek miłosiedzia fot. podwieczorekmilosierdzia.pl

„Podwieczorek Miłosierdzia” to pomysł na spotkanie w gronie przyjaciół i znajomych i wspólne świętowanie prawdy o Bożym miłosierdziu.

 

Główna idea tych wyjątkowych spotkań zrodziła się w 2016 roku – Roku Miłosierdzia w parafii ojców pijarów w Rzeszowie. W tym roku „Podwieczorki Miłosierdzia” organizowane są po raz czwarty w całej Polsce.

„Skosztuj miłosierdzia, które płynie z Bożego Serca. Podziel się z innymi Dobrą Nowiną i Bożym Miłosierdziem. Zaproś znajomych, by świętować w gronie bliskich. Zaowocuj miłosierdziem przez: słowo, czyn i modlitwę. Przeznacz czas na wyjątkowe spotkanie. Zorganizuj u siebie Podwieczorek i chwal Boże Miłosierdzie” - czytamy na facebookowym profilu inicjatywy.

Pomysł jest bardzo prosty - w Niedzielę Miłosierdzia należy zorganizować spotkanie ze znajomymi, któremu będzie towarzyszyła modlitwa i rozmowy o Bożych sprawach. Pomocne może w tym być odczytanie fragmentu „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny. W ten sposób - w życzliwej atmosferze, przy kawie i ciastku - można uczcić prawdę o miłosierdziu Boga i oddać Mu za to chwałę.

Idea „Podwieczorków Miłosierdzia” zakłada, żeby spotkania z bliskimi organizować w Niedzielę Miłosierdzia. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by Boże miłosierdzie razem z przyjaciółmi uwielbiać także w inne dni roku.

Oceń treść:
;