Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

Wydarzenia: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Solidarność

W nowy rok szkolny z Lolkiem i plecakiem pełnym radości 

z lolkiem do szkoły fot. Materiały prasowe

Za pasem pierwszy szkolny dzwonek. A tuż po nim prawdziwa, szkolna przygoda, na którą z wypiekami na twarzy czekają zwłaszcza uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych. Nie dla wszystkich jednak czas pakowania tornistrów jest tym najbardziej wyczekiwanym i to nie dlatego, że skończyły się wakacje, ale dlatego, że szkolny plecak jest wciąż pusty.

 

Dzięki szczytnej inicjatywie Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II – instytucji Województwa Małopolskiego – wadowickie dzieci otrzymają wyprawki szkolne, które ułatwią im start w nowy rok szkolny.

Tak ja w poprzednich czterech latach, również teraz wadowickie muzeum nie pozostawia dzieci samych. 1 września przeprowadzi akcję „Z Lolkiem do szkoły”, która wesprze rodziny borykające się z życiowymi trudnościami, przede wszystkim materialnymi. By z radością wkroczyć w nowy rok szkolny do tornistrów uczniów klas 1-3 z wadowickich podstawówek oprócz piórników, zeszytów czy kredek trafią również słodkości i zabawki, a także muzealne pamiątki.

W tym roku wypełniony po brzegi szkolny plecak ucieszy aż 20 dzieci, ułatwiając im lepszy start w nowy rok szkolny i sprawiając, że przed szkolną przygodą na ich twarzach pojawi się bezcenny uśmiech. Dotychczas wsparcie w tej formie otrzymało już ok. 70 dzieci z Wadowic.

Poprzez ten projekt wadowickie muzeum nie tylko wyciąga rękę do tych najbardziej potrzebujących, ale również przypomina postać św. Jana Pawła II, który jako mały Lolek uczęszczał do szkoły w Wadowicach, traktując ją jako wspaniałą przygodę. To właśnie tu nasz wielki święty nie tylko zdobywał wiedzę, ale też odkrywał i rozwijał swoje aktorskie czy sportowe pasje. Jego osoba jest nie tylko autorytetem dla młodych, ale również drogowskazem dla dzieci wkraczających w swoją nową, wielką przygodę, jaką bez wątpienia jest szkoła.

Sponsorem inicjatywy od czterech lat jest Jan Burkat, właściciel sieci galerii handlowych „Jan”.

Oceń treść:
Źródło:
;