Imieniny: Cezarego, Tymoteusza

Wydarzenia: Dzień Pracownika Ochrony

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

Z Bogiem

W Święta obejrzyj koncert "Wielka MOC"

 fot. Łukasz Kaczyński

W Niedzielę Wielkanocną o godz. 18.30 i w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 14.15 w TVP1 zaprezentowany zostanie wyjątkowy koncert „Wielka MOC” zarejestrowany na początku kwietnia w krakowskim Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Widzowie, którzy w Święta zasiądą przed telewizorami zobaczą m.in. Halinę Mlynkovą, Natalię Szroeder, Beatę Bednarz, Krzysztofa Iwaneczko, Mate.O czy Adama Krylika.

- Nasze tradycje religijne trzeba przekazywać młodszym pokoleniom. A Święta Wielkanocne są najważniejszym chrześcijańskim świętem, gdzie noc zmienia się w moc. Cieszę się, że mogę śpiewać pieśni wychwalające ten wielki dar Chrystusa, który dla nas zwyciężył śmierć - powiedziała Halina Mlynkova.

Z kolei Mate.O dodał, że jest zaszczycony tym, że może zaśpiewać radosne pieśni wielkanocne. - Śpiewam utwór „Wołam Cię Jezu” o mocy imienia Jezus, który bardzo jasno mówi o tym, że dla Zmartwychwstałego nie ma nic niemożliwego - opisał.

Wokalistom towarzyszył zespół TGD oraz Kwartet smyczkowy Fair Play Quartet. Utwory, które zabrzmiały mówią o śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa.

Na koncert składają się zarówno tradycyjne pieśni kościelne, jak i popularne utwory w nowych i ciekawych aranżacjach. Wśród nich znalazły się m.in. “Błogosław Duszo Moja Pana”, “Zbawiciel”, “Golgoto” czy “Zwycięzca śmierci”.

Uczestnicy nagrania przyznawali, że był to dla nich wieczór wyjątkowy. - Muzyka pomaga mi przeżyć ważne chwile w moim życiu. Dlatego nie mogło mnie tutaj zabraknąć i cieszyć się z tego, że Bóg dał nam zbawienie i moc wiary. Przyszłam z córką, by pokazać jej jak radosna jest nasza wiara i przebywanie w takiej wspólnocie - powiedziała pani Agnieszka, mama Joasi.

Ważny był również fakt, że koncert odbył się w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie. - Wielka Niedziela to czas pokazania wielkiej mocy i siły płynącej ze zmartwychwstania Jezusa, które daje nieskończoną radość. O tym zawsze przypominał papież Polak i my dziś także wyśpiewujemy to radośnie - podsumowała Agata Szuta, dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II.

Koncert współorganizowany przez Telewizję Polską i Radio Plus, przy udziale Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II poprowadzili Tomasz Bednarek - dziennikarz radiowy oraz Agata Konarska, dziennikarka telewizyjna. - Niech zmartwychwstanie będzie zapowiedzią naszych małych, codziennych zwycięstw - życzyli prowadzący zarówno obecnym podczas nagrania, jak i widzom, którzy w Niedzielę Wielkanocną obejrzą koncert w TVP1. Początek o godzinie 18.30. Powtórka w Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 14.15.

Oceń treść:
Źródło:
;