Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego

Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Polska

Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z wojskiem

prezydent andrzej duda z małżonką fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

Para Prezydencka wzięła udział w wigilijnym spotkaniu z żołnierzami. W tym roku wyjątkowo w formie wideokonferencji Prezydent i Pierwsza Dama spotkali się z ponad 30 jednostkami wojskowymi służącymi w kraju i poza granicami.

 

– Dziękuję za służbę przez cały kończący się rok 2020; za codzienną służbę wojskową, za stanie na straży bezpieczeństwa Rzeczypospolitej zarówno w jej granicach, jak i poza jej granicami – mówił Andrzej Duda. – Niestety nie możemy tak, jak w poprzednich latach odwiedzić żadnego z naszych kontyngentów, naszych żołnierzy, którzy służą i reprezentują RP poza granicami. Ale chciałbym żebyście wszyscy Państwo czuli, że jesteśmy z Wami sercem, myślą i jesteśmy z Wami dobrym słowem – podkreślił Prezydent.

– Życzę Państwu przede wszystkim bezpiecznej służby. Życzę Państwu i Państwa bliskim, by te święta były pełne zdrowia, by były pełne spokoju, a także niezachwianej wiary w to, że wspólnie pokonamy pandemię koronawirusa – dodała Agata Kornhauser-Duda.

Życzenia świąteczne w imieniu żołnierzy polskich kontyngentów wojskowych złożył dowódca PKW UNIFIL w Libanie. W spotkaniu uczestniczył także minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i Szef BBN Paweł Soloch.

Oceń treść:
Źródło:
;