Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Wydarzenia: Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk

Dwudziesta Piąta Niedziela zwykła

Pod oknem

Wizyta Komisji Watykańskiej w Krakowie

 fot. ŚDM Kraków 2016 / krakow2016.com

We wtorek do Krakowa przybędzie Komisja Watykańska, która przygotowuje wizytę papieża Franciszka w Polsce - powiedział PAP dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży ks. Grzegorz Suchodolski.

 

 

"Czekamy cały czas na oficjalny program wizyty Ojca Świętego. Te wizyty robocze mają na celu dopracowanie wszelkich szczegółów, żeby Stolica Apostolska mogła podać już oficjalny program wizyty papieża Franciszka" - podkreślił ks. Suchodolski.

Powiedział, że organizatorzy ŚDM w Krakowie regularnie spotykają się w Rzymie z osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie wizyty papieża.

"Współpraca ma charakter ciągły. Natomiast są rekonesanse w miejscach wykonanych już konkretnie prac, czy to na krakowskich Błoniach, czy w Campusie. Dlatego też odbędzie się kolejna wizyta strony watykańskiej, z czego się bardzo cieszymy, bo to oznacza, że czas przyjazdu papieża jest coraz bliższy" - powiedział ks. Suchodolski.

Zapytany, jakie miejsca odwiedzi Komisja Watykańska, ks. Suchodolski odpowiedział, że wiadomo tylko tyle, że przyjeżdża 31 maja, jest autonomiczna i może na bieżąco decydować, które miejsca chce odwiedzić.

Przypomniał, że to kolejna z cyklu roboczych wizyt. "Za dwa tygodnie przyjadą przedstawiciele watykańskiego biura liturgicznego, żeby przeprowadzić pierwsze próby liturgiczne" - powiedział ks. Suchodolski.

Zapewnił jednocześnie, że miejsce organizacji finału ŚDM - Campus Misericordiae (Pole Miłosierdzia) nie jest zagrożone, co potwierdzają ostanie wypowiedzi premier Beaty Szydło oraz przedstawicieli zespołu rządowego.

ŚDM rozpoczną się 26 lipca w Krakowie; od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek. W Campusie Misericordiae utworzonym w Brzegach k. Wieliczki planowane jest 30 lipca modlitewne czuwanie młodzieży z udziałem papieża, a w niedzielę 31 lipca msza kończąca ŚDM.

;