Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa

Wydarzenia: Dzień Głuchych i Języka Migowego

Dwudziesta Piąta Niedziela zwykła

Pod oknem

Wracają katechezy dla narzeczonych w trybie stacjonarnym w archidiecezji krakowskiej

 fot. Fotolia.com

Od 6. czerwca 2020 r. w archidiecezji krakowskiej wraca możliwość organizowania katechez dla narzeczonych w trybie stacjonarnym – głosi opublikowany dziś Komunikat Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

 

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie z dniem 6. czerwca 2020 r. przywraca w Archidiecezji Krakowskiej możliwość organizowania katechez dla narzeczonych w trybie stacjonarnym. Zwrócono jednocześnie uwagę na konieczność zachowania wszelkich norm wynikających z ograniczeń wprowadzonych przez władze państwowe w związku ze stanem epidemii.

Dla osób, które z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w katechezach stacjonarnych lub też odczuwają obawę przed zarażeniem, utrzymana zostaje forma katechez online organizowanych przez Fundację Towarzyszenia Rodzinie. Od 22. czerwca 2020 r. zostaje wznowiona także praca poradni życia rodzinnego, do których będą obowiązywały zapisy internetowe poprzez stronę ftrodzinie.pl. Zapisy rozpoczną się po 17. czerwca 2020 r.

– Wyrażamy wdzięczność wszystkim kapłanom, doradcom życia rodzinnego, środowisku psychologów i terapeutów związanych z Fundacją Towarzyszenia Rodzinie, za podejmowanie w czasie trwania pandemii różnych inicjatyw związanych z towarzyszeniem narzeczonym, małżonkom i rodzinom naszej archidiecezji – napisali ks. dr Paweł Gałuszka, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz dr Urszula Miernik, Diecezjalny Doradca Życia Rodzinnego Archidiecezji Krakowskiej.

Oceń treść:
Źródło:
;