Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła

Pod oknem

Wspólnota akademicka UPJPII pielgrzymuje do papieskiego sanktuarium

 fot. Piotr Sionko

Tradycyjna pielgrzymka wspólnoty akademickiej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie na rozpoczęcie roku akademickiego odbędzie się w środę 30 września. Po raz pierwszy profesorowie i studenci pielgrzymować będą do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

 

Zawsze przed rozpoczęciem każdego nowego roku akademickiego wspólnota Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie udaje się w pielgrzymkę, w czasie której dziękuje za miniony rok i prosi o opiekę w nadchodzących miesiącach. Od ponad 30 lat celem pielgrzymek była Kalwaria Zebrzydowska – miejsce, do którego pielgrzymował założyciel i patron uczelni – św. Jan Paweł II.

„W tym roku po raz pierwszy będziemy pielgrzymować nie do Kalwarii, tylko do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie” – informuje Monika Wiertek. Rzeczniczka UPJPII zaznacza, że w tej chwili papieskie sanktuarium na Białych Morzach to najbliższe miejsce poświęcone patronowi uczelni. „Można tam poczuć bliskość nie tylko duchową, ale i fizyczną Jana Pawła II ze względu na fakt, że znajdują się tam jego relikwie” – mówi Wiertek i dodaje, że także ze względu na lokalizację jest szansa na większą frekwencję pielgrzymów.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 11.30 konferencją ks. dr. hab. Stanisława Wronki „Pismo Święte narzędziem dialogu z Bogiem”. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył będzie rektor UPJPII ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak a homilię wygłosi rektor krakowskiego seminarium ks. dr hab. Krzysztof Gryz. Pielgrzymkę zakończy procesja światła w ogrodzie różańcowym.

Źródło:
;