Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana

Wydarzenia:

Pod oknem

Wspólnota Chrystus w Starym Mieście świętuje 8 urodziny

 fot. www.fotolia.com

Od 8 lat spotykają się na adoracji w bazylice Mariackiej. Dziś nie mogą uczcić swoich urodzin przed Najświętszym Sakramentem z powodu epidemii. Połączą się duchowo dzięki transmisji online.

 

- Wspólnota od 8 lat stara się zapraszać ludzi w centrum Krakowa na spotkanie z Bogiem „face to face”. Podczas adoracji wychodzimy w parach na Rynek i okoliczne ulice, by zachęcać przechodniów do wejścia do bazyliki Mariackiej. Coś na wzór 72 uczniów, którzy poszli po dwóch ewangelizować i dawać świadectwo wiary – mówi lider wspólnoty Chrystus w Starym Mieście Konrad Ciempka.

Inspiracją do powstania wspólnoty osiem lat temu było wezwanie Jana Pawła II skierowane do młodych w roku 2000 podczas ŚDM w Rzymie: „Postawcie Eucharystię w samym centrum waszego życia osobistego i wspólnotowego – miłujcie ją, adorujcie ją, uwielbiajcie ją”.

- W Krakowie jest bardzo dużo duszpasterstw i wspólnot akademickich. Brakowało czegoś dla absolwentów - ludzi po studiach i jeszcze nie w rodzinach. No i brakowało nam, by po całych dniach wreszcie odpocząć nieco. I najlepsza jest adoracja, podczas której spotykamy Boga naprawdę, który daje poznać nam Siebie i nas samych – mówi Konrad Ciempka. Lider wspólnoty zauważa, że to piękny i zarazem trudny czas. - Wchodzimy w głębię naszego serca, w ciszy konfrontujemy się z naszymi słabościami, ale dzięki temu Duch Święty ma przestrzeń i możliwość, by nas przemieniać. Adoracja jest więc skupieniem się na Jezusie, który to skupienie przemienia w konkretne łaski dla wszystkich uczestników adoracji – podkreśla.

Członkowie wspólnoty spotykają w każdy czwartek. Otwarte spotkania odbywają się w ostatni czwartek miesiąca. Ich centrum stanowi adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30 w bazylice Mariackiej. Nabożeństwa oparte są o konkretne cykle tematyczne. W ubiegłych latach były to np. osiem błogosławieństw, Ojcze Nasz, Maryja, owoce Ducha Świętego. W tym roku są to spotkania konkretnych ludzi z Jezusem, które opisane są na kartach Ewangelii. W marcu rozważane będzie spotkanie Jezusa z Natanaelem.

- Adoracja marcowa będzie nietypowa. Z powodu epidemii nie możemy być obecni w bazylice Mariackiej. Ale będzie transmisja on-line na stronie www.mariacki.com, o godz. 18:30 msza św., po niej ok. godz. 19.30 półgodzinna adoracja z rozważaniami – zapowiada Konrad Ciempka.

Oceń treść:
;