Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Solidarność

Wybierz Miłosiernego Samarytanina roku 2016

miłosierny samarytanin fot. wikipedia.org

Do 10 marca trwa głosowanie na Miłosiernego Samarytanina 2016 roku. Kolejna edycja plebiscytu otwarta jest na osoby, dla których pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś naturalnym.

 

Wolontariat św. Eliasza, Arcybractwo Miłosierdzia oraz Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji Plebiscytu Miłosiernego Samarytanina.

Plebiscyt Miłosiernego Samarytanina to wydarzenie kulturalne organizowane przez wolontariuszy, którzy pragną: popularyzować nauczanie św. Jana Pawła II o „nowej wyobraźni miłosierdzia”, szerzyć przesłanie Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, rozpowszechniać ideę solidarności i wzajemnej pomocy oraz promować wolontariat.

Głosowanie odbywa się w dwóch kategoriach: pracownik służby zdrowia (lekarz, pielęgniarka, ratownik), dla którego pomoc chorym nie jest tylko i wyłącznie „pracą zarobkową”, ale jest postrzegana jako swoistego rodzaju powołanie; osoba, która bezinteresownie pomaga innym w potrzebie, osoba szlachetna, dla której pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś naturalnym, wypływającym z potrzeby serca.

„Głosy” można oddawać listownie na adres: Wolontariat św. Eliasza, 30-608 Kraków, ul. Porucznika Wąchały 5; pocztą elektroniczną na adres: biuro@eliasz.org.pl, a także telefonicznie: 12-263-61-56 / 885-512-500 od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 – 17.00. Głosowanie trwa do 10 marca 2017 r.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła wybierze osoby wyróżnione, które  otrzymają prestiżową statuetkę „Miłosierny Samarytanin roku 2016”. Uroczysta gala odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, 31 marca br.

Szczegółowe informacje znajdują się na: www.eliasz.org.pl.

Oceń treść:
;