Imieniny: Cezarego, Tymoteusza

Wydarzenia: Dzień Pracownika Ochrony

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

Polska

Wybór za Unią Europejską był dziejową decyzją

 fot. www.freeimages.com

– Wybór za Unią Europejską był dziejową decyzją, która determinuje – w sensie pozytywnym – rozwój Polski nie tylko na najbliższe dziesięciolecia, ale mam nadzieję, że na najbliższe stulecia – mówił Prezydent Andrzej Duda w Puławach (woj. lubelskie). Razem z Agatą Kornhauser-Dudą świętował tu 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 

Prezydent przypomniał, że w tym roku obchodzimy trzy szczególne rocznice: 30-lecie wyborów w 1989 r., 20-lecie naszej obecności w NATO i 15-lecie obecności w UE. – To bez wątpienia najważniejsze dla Polski wydarzenia ostatniego półwiecza – zaznaczył Andrzej Duda.

– Wejście Polski do UE miało i ma nadal, jestem o tym przekonany, rewolucyjny charakter – mówił Prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Puław.

Andrzej Duda zachęcał też do udziału w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego. – Parlament Europejski powinien być wzmacniany i mieć coraz więcej do powiedzenia – dodał Prezydent w rozmowie z TVP Lublin.

Wcześniej w orędziu prezydent stwierdził: – Po latach izolacji za żelazną kurtyną jesteśmy dziś częścią wielkiej europejskiej wspólnoty. Bierzemy odpowiedzialność za jej kształt i jej przyszłość. Jesteśmy liderem Inicjatywy Trójmorza, której celem jest gospodarczy sukces Europy Środkowej. Działamy w Grupie Wyszehradzkiej. Współpracujemy ze wszystkimi państwami Europy.

Oceń treść:
Źródło:
;