Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Wydarzenia: Światowy Dzień Osób Jąkających Się

Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Aktywnie

 fot. Kamil Faber

Już 23 lutego odbędzie się 9. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa, organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. W tym roku wydarzeniu, które co roku gromadzi około 150 miłośników jazdy na stoku, towarzyszy wiele nowości.

Spartakiadzie sportów zimowych przewodzi tym razem hasło „Przygotuj swe serce i bądź mężny”. Jak tłumaczy Kamila Ciupińska, prezes KSM Archidiecezji Krakowskiej, wydarzenie ma zwrócić uwagę, że ważna jest nie tylko kondycja fizyczna człowieka, ale także duchowa.

- Te słowa z Mądrości Syracha mają zachęcić każdego z uczestników do kształtowania w sobie serca mężnego i gotowego na wszystko. Dzisiejszy świat niesie ze sobą wiele wyzwań, wobec których potrzeba, zwłaszcza młodemu człowiekowi, wiele odwagi, zapału i męstwa. A w zdobywaniu takich cech niewątpliwie pomaga rywalizacja sportowa - podkreśla.

Udział w Spartakiadzie jest bezpłatny, gdyż organizatorzy chcą, aby młodzi pasjonaci sportów zimowych mogli zmierzyć swoje siły w profesjonalnych zawodach niezależne od możliwości finansowych. Dla zwycięzców przewidziano wartościowe upominki - nagrody, medale i dyplomy.

W wydarzeniu, które tym razem odbędzie się w Kasinie Wielkiej, mogą wziąć udział miłośnicy nart oraz snowboardu w wieku od 8 do 30 lat. Będą się oni mogli zmierzyć w dotychczas już znanych kategoriach: slalom gigant dla narciarzy, slalom gigant dla snowboardzistów, zjazd na „byle czym” oraz w ramach kategorii dla księży, kleryków i sióstr zakonnych. Jest również nowość - kategoria „Maestro”!

- Chcemy, by także profesjonaliści i zawodowcy mogli być z nami, bo to właśnie dla nich jest ona przeznaczona. Dodatkowo wszyscy będą mogli wziąć udział w specjalnym quizie z nagrodami. Każda Spartakiada ma być przestrzenią do promowania aktywnego stylu życia oraz dać zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym okazję do wypoczęcia na świeżym powietrzu i rywalizowania zgodnie z zasadami fair-play - namawia do udziału K. Ciupińska.

Formularz zgłoszeniowy na kolejną Ogólnopolską Spartakiadę można przesłać do 20 lutego poprzez stronę www.spartakiadazimowa.pl. Również pod tym adresem można odnaleźć szczegółowe informacje o tym sportowym spotkaniu ludzi wierzących.

Rejestracja będzie także możliwa w dniu zawodów między godz. 8:00 a 9:25, niemniej trzeba pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona do 200. Wydarzenie organizuje KSM Archidiecezji Krakowskiej oraz Stacja Narciarska Kasina SKI w Kasinie Wielkiej.

Oceń treść:
Źródło:
;