Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła

Pod oknem

X Jubileuszowa Choinka pod Oknem Papieskim

kardynał dziwisz zapala światełka na choince przy franciszkańskiej fot. Łukasz Kaczyński

Kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza rodziny i dzieci, szczególnie z przedszkoli, domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, świetlic środowiskowych oraz wspólnot parafialnych na spotkanie przy choince w sobotę 17 grudnia na placu przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

 

Tegoroczna Choinka pod Oknem Papieskim stanie już po raz dziesiąty. Jubileuszowe spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 i będzie okazją do podziękowania Kardynałowi za jego 11-letnią posługę w archidiecezji krakowskiej.

Ramowy program spotkania:

  • Godz. 16.00 – rozpoczęcie spotkania,
  • Godz. 16.30 – przywitanie Księdza Kardynała,
  • Godz. 17.15 – zapalenie światełek na choince,
  • Godz. 17.30 – wizyta św. Mikołaja.

Rozświetlenie choinki w tym szczególnym miejscu jest jednym z najważniejszych wydarzeń przedświątecznych w Krakowie, które z każdym rokiem gromadzi coraz większe liczbę mieszkańców Krakowa i turystów. Nieodłącznym elementem uroczystości jest wizyta św. Mikołaja, który obdarowuje wszystkie obecne na uroczystości dzieci świątecznymi paczkami. W zeszłym roku zostało rozdanych ponad cztery tysiące prezentów.

Podczas spotkania wystąpią zespoły i schole dziecięce: Promyczki Dobra, Schola „Śnieżnej Pani” z Tokarni oraz Mali Miętusianie.

Organizatorami spotkania są Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, Fundacja Bukovina oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie.

Oceń treść:
Źródło:
;