Imieniny: Gertrudy, Edmunda, Marii

Wydarzenia: Dzień Tolerancji

Pod oknem

XI spotkanie „Choinka pod Oknem Papieskim”

 fot. KP/Fra3.pl

Co roku pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3, w rodzinnej atmosferze odbywa się wspólne zapalenie światełek na bożonarodzeniowej choince z udziałem Arcybiskupa, mieszkańców Archidiecezji oraz Gości. Spotkanie jest okazją do wspólnego oczekiwania na przyjście Chrystusa i nawiązaniem do tradycji stawiania świątecznego drzewka na Placu św. Piotra w Rzymie. Tegoroczne spotkanie przedświąteczne odbędzie się w sobotę 16 grudnia. Rozpocznie je Msza święta dla dzieci o godz. 15.00 w klasztorze oo. Franciszkanów, pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Abpa Marka Jędraszewskiego. Następnie na placu przy ul. Franciszkańskiej 3 odbędzie się koncert świąteczny w wykonaniu zespołu „Arka Noego” oraz wspólne śpiewanie kolęd. Centralną częścią spotkania będzie uroczyste zapalenie światełek na świątecznej choince przez Arcybiskupa. Jak co roku, dzieci odwiedzi także św. Mikołaj, który wręczy świąteczne podarunki.

Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w spotkaniu wszystkich parafian, gości, a przede wszystkim dzieci oraz podopiecznych z domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, świetlic środowiskowych oraz wspólnot parafialnych.

Organizatorem XI edycji spotkania „Choinka pod Oknem Papieskim” jest Archidiecezja Krakowska, TBC Project oraz Lasy Państwowe.Program spotkania:

Godz. 15.00, klasztor ojców Franciszkanów

• Msza Św. dla dzieci pod przewodnictwem Abpa Marka Jędraszewskiego

Godz. 16.00–18.00, plac pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3

• Koncert świąteczny w wykonaniu zespołu „Arka Noego”
• Zapalenie światełek na choince przez Metropolitę Krakowskiego
• Wizyta Świętego Mikołaja

Oceń treść:
;