Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

Wydarzenia: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Wspomnienia

XIII Piesza pielgrzymka śladami Karola Wojtyły - robotnika

karol wojtyła podczas okupacji fot. SantoJP2.pl Karol Wojtyła podczas okupacji

Parafia rzymsko-katolicka p.w. św. Stanisława Kostki i św. Jana Bosko w Krakowie na Dębnikach, organizuje w sobotę 14 października 2017 r. Pieszą Pielgrzymkę Śladami Karola Wojtyły – Robotnika.

 

Trasa pielgrzymki wiedzie po krakowskiej dzielnicy Dębniki, śladami wędrówek Karola Wojtyły, gdy w czasie II wojny światowej był robotnikiem Fabryki Solvay.

Trzynasty już raz pielgrzymi przejdą tą samą drogą, którą przed laty kroczył Karol Wojtyła, idąc do pracy w kamieniołomie. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 9.00 w kościele na Dębnikach. Przystanki pielgrzymki: kościół na Dębnikach i kaplica Matki Bożej Wspomożenia Wiernych; dom w którym mieszkał Sługa Boży Jan Tyranowski przy ul. Różanej 11; dom w którym mieszkał św. Jan Paweł II przed wstąpieniem do seminarium przy ul. Tynieckiej 10; kamieniołom na Zakrzówku, miejsce pracy młodego Karola Wojtyły; przejście obok dawnych miejsc związanych z byłą fabryką Solvay; Msza święta około godziny 14.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II i zakończenie pielgrzymki koronką do Miłosierdzia Bożego.

Pierwsza pielgrzymka śladami Karola Wojtyły odbyła się w roku 2005, jako żywy pomnik upamiętniający osobę św. Jan Pawła II i lata jego pobytu w salezjańskiej parafii na Dębnikach (1938-1944). Pomysł zainicjowali salezjanie z Dębnik pod przewodnictwem ówczesnego ks. Dyrektora Roberta Wróblewskiego SDB. Trzecią Pieszą Pielgrzymkę Śladami Karola Wojtyły Robotnika, w 2007 roku, prowadził osobiście Ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej, dziś już nieżyjący +Ks. Bp Adam Śmigielski – salezjanin. Od 2013 roku na rozpoczęcie pielgrzymki odbywa się uroczystość wręczenia stypendiów dla uzdolnionej lecz ubogiej młodzieży, które to stypendia finansuje Salezjańska Inspektoria Krakowska.

Oceń treść:
Źródło:
;