Imieniny: Jerzego, Bartosza, Haliny

Wydarzenia: Dzień Windowsa

Święto św. Bartłomieja, apostoła

Z Bogiem

XVII Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej

 fot. Łukasz Kaczyński

W dniach od 12-14 kwietnia będzie mieć miejsce XVII Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Wydarzeniu będzie przewodzić hasło: „Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!”.

Wydarzenie rozpocznie się tradycyjnie w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie w piątek wieczorem. Jak podkreśla moderator Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, ks. Marcin Rozmus, hasło przewodnie pochodzące z Ewangelii św. Łukasza jest oczywistym nawiązaniem do zakończonych Światowych Dni Młodzieży w Panamie, ale nie tylko.

- „Oto ja”, a więc słowa, które kierują naszą uwagę na Maryję, które w zwiastowaniu odkrywa swoje powołanie i na ten aspekt poznania do czego wzywa mnie w życiu Bóg chcemy uwrażliwiać naszych uczestników. A z drugiej strony „oto ja”, czyli kim ja właściwie jestem. Dzisiejszy świat trochę powoduje to, że młodzi ludzie są zagubieni i nie wiedzą jak budować własną przyszłość. Chcemy, by na podstawie świadectw zaproszonych gości, odkryli pomysł na własne życie, zwłaszcza w kontekście służby bliźniemu - wyjaśnia duchowny.

Niezmiennie wielkopostne kształtowanie ducha młodzież zaczyna Drogą Krzyżową z kopią Krzyża ŚDM w kościele św. Mikołaja w Krakowie. Sobota będzie się składać z kolei ze spotkań zatytułowanych: „Wstąp na górę”, które jest niespodzianką dla uczestników, „Poślij mnie”, będące panelem dyskusyjnym oraz pogodnego wieczoru pod hasłem „Abyśmy byli jedno”.

Forum zakończy wspólna Eucharystia w Niedzielę Palmową w katedrze na Wawelu pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego. - Tą inicjatywę kierujemy do naszych rówieśników. Stwarzamy przestrzeń, by mogli się spotkać i zobaczyć, że wiara to wyjątkowa siła napędowa młodych ludzi. By odkryli, że nie są sami w swoim trwaniu przy Panu Bogu i dało im to wyjątkową moc do dawania świadectwa wiary radosnej i realizowanej w praktyce - zachęca do udziału Angelika Małkowska, jeden z organizatorów.

Wydarzenie jak co roku przebiega w wyjątkowej atmosferze. - To moje kolejne Forum. Nie da się ukryć, że uśmiech i radość rówieśników, którzy otwarcie dzielą się swoja wiarą, bardzo buduje. Dla mnie tutaj najważniejsza jest stała możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem oraz Eucharystia, podczas której najbardziej widać jedność Kościoła - mówił w ubiegłym roku Bartosz.

Każdy, kto chce wziąć udział w Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej powinien wypełnić formularz ze strony www.grupyapostolskie.pl. W wydarzeniu mogą uczestniczyć osoby w wieku 15-30 lat.

Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej stanowi odpowiedź na apel Jana Pawła II, aby co roku Niedziela Palmowa stała się Światowym Dniem Młodzieży na szczeblu diecezjalnym. Organizatorem spotkań jest Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej - publiczne stowarzyszenie wiernych, które wcześniej funkcjonowało jako Grupy Apostolskie, będące szkołą chrześcijańskiego życia oraz miejscem dawania świadectwa wiary przez młodych ludzi.

Oceń treść:
Źródło:
;