Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Wydarzenia: Dzień Kosmosu

Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

Polska

XXVI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

jasna góra fot. Mazur/Episkopat.pl/Flicr.com

W sobotę 8 lipca na Jasnej Górze rozpocznie się XXVI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. W niedzielę Eucharystii o godz. 11.00 będzie przewodniczył abp Jan Romeo Pawłowski, delegat ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

 

Modlitewne spotkanie Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze rozpocznie Msza św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem bp. Stanisława Napierały, biskupa seniora diecezji kaliskiej. Następnie będzie miała miejsce modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski.

Centralnym punktem dwudniowej pielgrzymki będzie niedzielna Eucharystia, która rozpocznie się o godz. 11:00 pod przewodnictwem abp. Jana Romeo Pawłowskiego, delegata ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

Tegorocznej pielgrzymce towarzyszy hasło trwającego roku duszpasterskiego „Idźcie i Głoście”.  – Idziemy z gorącymi sercami, by wyrazić Jej miłość, dziękować, słuchać i prosić za każdego z nas: za rodziny, najbliższych, Kościół i Ojczyznę. Zanosimy wszystkie troski i radości – podkreśla dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Pielgrzymka będzie transmitowana przez Radio Maryja i Telewizję Trwam.

Oceń treść:
Źródło:
;