Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka

Wydarzenia: Światowy Dzień Walki ze Wścieklizną

Wspomnienie św. Wacława, męczennika

Solidarność

 fot. materiały prasowe

Trwa kolejna, 9. edycja projektu stypendialnego dla studentów oraz tegorocznych maturzystów pt. “Indeks Marzeń”, organizowanego przez Fundację Anny Dymnej “Mimo wszystko”. - Konkurs ma być motywacją dla osób niepełnosprawnych, które rezygnują z podjęcia studiów z uwagi na trudną sytuację materialną - wyjaśnia Anna Dymna.

Inicjatywa skierowana jest do osób z niepełnosprawnością, które chcą się rozwijać i realizować marzenia oraz plany. - Konkurs powstał, by wyrównywać szanse między osobami sprawnymi i niepełnosprawnymi. Tym drugim ma ułatwić dostęp do nauki oraz realizowanie planów i życiowych ambicji - tłumaczy znana aktorka.

Jak wskazuje Anna Dymna, w historii wielu osób niepełnosprawnych pojawia się ból spowodowany tym, że nie mogą żyć jak inne, w pełni sprawne osoby. - Bardzo często nie mają odpowiednich środków, by móc kontynuować edukację. Chcieliby studiować, ale nie mają opiekunów czy możliwości dojazdowych - opowiada.

9 laureatów tegorocznego “Indeksu Marzeń” otrzyma dziewięciomiesięczne stypendium w wysokości 1000 zł brutto. W konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne z całej Polski.

Projekt realizowany jest w ramach działalności „Akademia Odnalezionych Nadziei”. - Jej funkcjonowanie wspiera na razie kilku sponsorów, ale mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej. Pomagamy młodym, którzy potrzebują wsparcia w życiu studenckim. Aby otrzymać stypendium przede wszystkim trzeba napisać piękne uzasadnienie dlaczego to właśnie mnie powinno zostać ono przyznane - zachęca prezes Fundacji “Mimo Wszystko”.

Poza tym, trzeba spełnić wymogi formalne, których jest kilka: zdanie matury z wynikiem minimum 65% z przedmiotów podstawowych lub zaliczenie ostatniego roku studiów ze średnią ocen minimum 4,0, posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności oraz dostarczenie zaświadczenia o przyjęciu na studia lub o zaliczonym roku studiów.

Wszystkie dokumenty powinny zostać przesłane do 30 września pocztą na adres Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” (ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków), z dopiskiem „KONKURS AKADEMII ODNALEZIONYCH NADZIEI 2020/2021” bądź na e-mail marcinpalys@mimowszystko.org, z zamieszczeniem wymienionego dopisku w tytule.

- Przez osiem ostatnich edycji pomogliśmy 156 osobom łączną kwotą ponad 1,2 mln złotych. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy nas wspierają i proszę o dalszą pomoc. A wszystkich zainteresowanych zachęcam do udziału w naszym projekcie - podsumowuje Anna Dymna. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 12 października.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” działa od września 2003 r. Jej głównym celem jest pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Organizuje m.in. konkurs na “Indeks Marzeń” czy Festiwal Zaczarowanej Piosenki. Znana aktorka pełni funkcję prezesa fundacji.

Oceń treść:
Źródło:
;