Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

Wydarzenia: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Solidarność

Żonkilowy Marsz Nadziei

żonkile fot. Krzysztof Petela

Hospicjum św. Łazarza zaprasza do udziału w Międzypokoleniowym Żonkilowym Marszu Nadziei, który ma na celu ukazanie solidarności z osobami potrzebującymi opieki hospicyjnej.

 

Tegoroczny Żonkilowy Marsz Nadziei poprowadzi przyjaciel Pól Nadziei dr Lindsay Davidson, mistrz gry na dudach szkockich, dyrektor i nauczyciel w Embassy International School - Kraków. Marsz wyruszy w środę, 4 października o godzinie 12.00 spod Barbakanu i przejdzie ulicą Floriańską, Rynkiem Głównym, ulicą Wiślną na Planty Krakowskie przy Kurii Biskupiej.

Na dziedzińcu Kurii o godz. 12.30, w obecności honorowego patrona akcji Pola Nadziei Metropolity Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego nastąpi uroczyste sadzenie żonkilowych cebulek. W ten sposób symbolicznie rozpocznie się dwudziesta pierwsza edycja akcji.

Plan wydarzenia:

W godz. od 9.30 - 11.30 młodzież z zaprzyjaźnionych szkół wraz z nauczycielami prowadzi kwestę w Rynku Głównym i na uliczkach przyległych. Zachęca do sadzenia żonkili, rozdaje ulotki, za wrzucone dobrowolne datki na pamiątkę wręcza żonkilową cebulkę

12.00 - spod Barbakanu wyrusza żonkilowy marsz

Ok. 12.30 marsz dociera na dziedziniec Kurii, tam uczestników wita Ks. Arcybiskup i przy pomniku św. Jana Pawła II obywa się wspólne sadzenie żonkili.

Ok. 13.00 - po zakończeniu sadzenia żonkili na dziedzińcu, uczestnicy marszu udają się na Planty Krakowskie w rejon fontanny i sadzą cebulki na przygotowanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej poletku.

W godz. 14.00 - 16.00 - młodzież z zaprzyjaźnionych szkół wraz z nauczycielami prowadzi kwestę w Rynku Głównym i na uliczkach przyległych. Zachęca do sadzenia żonkili, rozdaje ulotki, za wrzucone dobrowolne datki na pamiątkę wręcza żonkilową cebulkę.

16.00 - zakończenie

;