Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda

Wydarzenia: Dzień Bez Opakowań Foliowych

Polska

Życzenia pary prezydenckiej z okazji nowego roku szkolnego

pierwsza para fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

"Jeśli chcemy Polski silnej, nowoczesnej, innowacyjnej, sprawnie zorganizowanej, zasobnej – pamiętajmy, że nie osiągniemy tego bez dobrej edukacji. Wszystkim dyrektorom placówek, nauczycielom i wychowawcom, którzy pracują na rzecz jakości polskiej szkoły, składamy wyrazy wielkiego uznania" – napisała para prezydencka w liście z okazji nowego roku szkolnego 2019/2020.

 

Publikujemy pełną treść listu pary prezydenckiej z okazji nowego roku szkolnego 2019/2020:

Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Szkół!
Szanowni Rodzicie i Opiekunowie!
Drodzy Uczniowie!

Minęły wakacje – tygodnie odpoczynku i zabawy, wędrówek i przygód. Wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem otwiera się czas pracy i wyzwań, ale przecież podróży i ciekawych odkryć też nie zabraknie, tyle że będą się one odbywały w wielkiej, fascynującej przestrzeni wiedzy.

Warto tak właśnie myśleć o szkole. Zaprasza ona do odkrywania nowych horyzontów, do poznawania świata i ludzi. Jest też miejscem, gdzie można wspaniale poczuć, co znaczy wspólnota, koleżeństwo i przyjaźń. Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego składamy najlepsze życzenia pomyślności wszystkim polskim nauczycielom, uczniom i rodzicom. Kierujemy do Państwa nasze serdeczne myśli.

Ten początek roku szkolnego przypada na czas szczególny: obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Warto, aby młodzi Polacy znali dobrze ojczystą historię i czerpali z niej dumę i patriotyzm. Wdzięczni bohaterom, którzy walczyli w obronie naszej niepodległości, cieszymy się, że możemy dzisiaj żyć w wolnym i bezpiecznym kraju, w którym najwięcej pożytku wynika z ludzkiej pracy, inwencji i siły umysłu.

Jeśli chcemy Polski silnej, nowoczesnej, innowacyjnej, sprawnie zorganizowanej, zasobnej – pamiętajmy, że nie osiągniemy tego bez dobrej edukacji. Wszystkim dyrektorom placówek, nauczycielom i wychowawcom, którzy pracują na rzecz jakości polskiej szkoły, składamy wyrazy wielkiego uznania.

Serdecznie pozdrawiamy uczniów i rodziców. Niech będzie to rok pełen sukcesów, rozwijania pasji i zainteresowań, przybliżania się do wymarzonych życiowych celów. Życzymy, aby uczniowie, którzy rozpoczynają po wakacjach kolejny rok nauki, witali swoją szkołę z radością, a pierwszoklasiści gładko poradzili sobie ze zrozumiałą tremą i poczuli, że spełniły się ich nadzieje i oczekiwania.

Wszystkiego najlepszego!

Z wyrazami szacunku i sympatii
Agata Kornhauser-Duda
Andrzej Duda

Oceń treść:
Źródło:
;