Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Wydarzenia: Światowy Dzień Żółwia

Polska

Życzenia Prezydenta z okazji Święta Kobiet

prezydent andrzej duda fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

"Składam najlepsze życzenia wszystkim mamom, córkom, żonom, ciociom i babciom. Niech zawsze otacza Panie miłość i troska najbliższych oraz powszechna życzliwość i szacunek. Obyśmy zawsze potrafili docenić dobro, jakie dokonuje się za sprawą kobiet" - napisał prezydent Andrzej Duda z okazji Dnia Kobiet.

 

Szanowne Panie!

Z okazji Święta Kobiet składam wszystkim Polkom w kraju i na świecie życzenia szczęścia i wszelkiej pomyślności. Dziękuję za wszystko, co robią Panie dla innych, wnosząc nieoceniony wkład w wychowanie młodego pokolenia, w polską naukę, kulturę, gospodarkę, i gratuluję wszystkich sukcesów, które Panie odnoszą.

W tym roku przypada setna rocznica pierwszych wyborów w odrodzonej Rzeczypospolitej. Nadanie praw wyborczych kobietom w 1918 roku i wybór Pań do Sejmu Ustawodawczego były potwierdzeniem szczególnej roli kobiet w naszym życiu i w naszej historii. Cieszę się, że dziś, po stu latach, tak wiele kobiet pełni odpowiedzialne funkcje w państwie i w samorządach, a Polska znajduje się w światowej i europejskiej czołówce krajów, w których kobiety stanowią znaczny odsetek kadry kierowniczej.

Przede wszystkim jednak składam najlepsze życzenia wszystkim mamom, córkom, żonom, ciociom i babciom. Niech zawsze otacza Panie miłość i troska najbliższych oraz powszechna życzliwość i szacunek. Obyśmy zawsze potrafili docenić dobro, jakie dokonuje się za sprawą kobiet. Raz jeszcze życzę wszystkim Paniom realizacji planów, spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności zarówno w dzisiejszym świątecznym dniu, jak i przez cały nadchodzący rok.  

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 
Andrzej Duda

Oceń treść:
Źródło:
;