Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

Wydarzenia:

Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Polska

Abp Skworc mianował nowego redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego"

Abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, odpowiadając na prośby ks. Marka Gancarczyka, zwolnił go z pełnionych przez prawie 15 lat funkcji redaktora naczelnego tygodnika „Gość Niedzielny”, dyrektora Instytutu Gość Media i prezesa Fundacji „Gość Niedzielny” - poinformowała katowicka Kuria Metropolitalna.

 

Arcybiskup na stanowisko to powołał ks. dr. Adama Pawlaszczyka, dotychczasowego wikariusza sądowego archidiecezji katowickiej.

Ks. dr Adam Pawlaszczyk w latach 1998-2005 pracował w duszpasterstwie parafialnym, po czym podjął posługę w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach. W latach 2012-2014 był kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Z dniem 1.02.2014 r. został mianowany oficjałem Sądu Metropolitalnego. Jest archidiecezjalnym duszpasterzem prawników i ich rodzin.

Szczególnie zainteresowany literaturą i muzyką, autor poezji, tekstów pieśni religijnych, artykułów i felietonów, współpracował z TVP, Radiem Katowice, Radiem Em i „Gościem Niedzielnym”. Zna języki obce: francuski, włoski, angielski i łaciński. Intensywnie zaangażowany w posługę w Sądzie Metropolitalnym, jednocześnie regularnie wspomaga duszpasterstwo jednej z parafii archidiecezji.

Na jego  miejsce oficjałem Sądu Metropolitalnego w Katowicach został ks. dr hab. Piotr Ryguła. Pełnienie wyznaczonych obowiązków duchowni rozpoczną z dniem 1 lutego br.

;