Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

Wydarzenia:

Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Watykan

Benedykt XVI: miłość i dobroć, którą mi okazujecie, jest dla mnie wielką łaską

papież benedykt szesnasty fot. Piotr Tumidajski Papież Benedykt XVI

Benedykt XVI napisał list do czytelników włoskiego dziennika Corriere della Sera. Jest on odpowiedzią na zapytanie skierowane w ich imieniu przez dziennikarza tej gazety Massima Franco do Papieża Seniora. „Bardzo mnie wzruszył fakt, że tak wielu czytelników Pańskiego dziennika pragnie wiedzieć, jak mija ten ostatni okres mojego życia” – napisał Benedykt XVI.

 

„Mogę jedynie powiedzieć – pisze dalej Papież Senior – że w tym powolnym zanikaniu sił fizycznych, wewnętrznie jestem w pielgrzymce do Domu. Wielką łaską jest dla mnie bycie otoczonym na tym ostatnim etapie drogi, niekiedy trochę męczącym, tak wielką miłością i dobrocią, której nigdy nie mógłbym sobie wyobrazić”. Benedykt XVI stwierdza dalej, że również zainteresowanie czytelników włoskiego dziennika odbiera jako wyraz towarzyszenia mu w drodze i jest za to wdzięczny, zapewniając wszystkich o modlitwie.

Przypomnijmy, że w kwietniu Papież Senior ukończy 91. rok życia. 11 lutego 2013 r. ogłosił rezygnację z posługi Piotrowej. Od niemal pięciu lat żyje w dawnym klasztorze klauzurowym Mater Ecclesiae na obrzeżach Ogrodów Watykańskich. Nadal jednak służy Kościołowi modlitwą i pokutą. Jak napisał bowiem niedawno do kard. Müllera: „Kapłan, a tym bardziej biskup i kardynał nigdy nie jest po prostu na emeryturze”.

Oceń treść:
Źródło:
;