Imieniny: Cezarego, Tymoteusza

Wydarzenia: Dzień Pracownika Ochrony

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

Program ŚDM

Dziś papież kończy wizytę w Polsce

papież w łagiewnikach fot. Łukasz Kaczyński

Niedziela jest piątym i ostatnim dniem pobytu papieża Franciszka w Polsce. Głównym wydarzeniem tego dnia będzie sprawowana na Polach Miłosierdzia Msza św. rozesłania, wieńcząca Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

 

Papież przybędzie na Campus Misericordiae około godz. 8.45. Ojciec Święty najpierw poświęci dwa budynki Caritas. Powstały one w Brzegach dla upamiętnienia Światowych Dni Młodzieży, a przede wszystkim jako materialne znaki i miejsca świadczenia miłosierdzia: to dom wsparcia dziennego wraz z domem stałego pobytu dla osób starszych "Campus Misericordiae" i centrum Caritas "Chleb Miłosierdzia". Jest to magazyn żywności przeznaczonej do rozdania potrzebującym w parafiach.

Po poświęceniu budynków Caritas, Franciszek przejedzie papamobile wśród wiernych. O godz. 10.00 rozpocznie się Msza św. rozesłania, wieńcząca Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W południe Papież odmówi z młodzieżą tradycyjną modlitwę Anioł Pański i ogłosi miejsce kolejnego spotkania młodych.

O godz. 17.00 w krakowskiej Tauron Arenie odbędzie się spotkanie Franciszka z wolontariuszami ŚDM oraz z Komitetem Organizacyjnym ŚDM i dobroczyńcami.

O godz. 18.15 na lotnisku w podkrakowskich Balicach zaplanowano ceremonię pożegnania papieża Franciszka przez najwyższe władze Rzeczpospolitej i przedstawicieli Episkopatu Polski oraz Archidiecezji Krakowskiej.

Około 18.30 Franciszek odleci do Rzymu polskimi liniami LOT.

;