Imieniny: Cezarego, Tymoteusza

Wydarzenia: Dzień Pracownika Ochrony

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

Niezbędnik

Jak dostać się do Campus Misericordiae w Brzegach

kampus miserikordie fot. Łukasz Kaczyński Campus Misericordiae

W sobotę i niedzielę uroczystości związane ze Światowymi Dniami Młodzieży przeniosą się do Campus Misericordiae w Brzegach. Przedstawiamy najbardziej przydatne informacje dla pielgrzymów, aby bezproblemowo dostali się na miejsce kolejnych spotkań z papieżem Franciszkiem.

 

Wszyscy, którzy będą chcieli pieszo przejść do Brzegów powinni sprawdzać na swoich identyfikatorach i oznakowaniach na ulicach Krakowa, Wieliczki i Kokotowa jak dotrzeć na miejsce sobotniego czuwania i niedzielnej „Mszy Posłania” na zakończenie Światowych Dni Młodzieży. Zgodnie z wytycznymi organizatorów, do Campus Misericordiae w Brzegach będzie można dotrzeć:

  • do sektorów A, G, H, J – dojście i powrót: ul. Śliwiaka i S7
  • do sektora F – dojście i powrót: ul. Bieżanowską, Sucharskiego, Jasieńskiego lub ul. Wielicką, później przez Wieliczkę i Kokotów
  • do sektora B – dojście i powrót: ul. Wielicką, później przez Wieliczkę i ul. Niedzielskich w Kokotowie
  • do sektora C – dojście i powrót: ul. Wielicką, później przez Wieliczkę i Kokotów
  • do sektora E – dojście i powrót z Węgrzc Wielkich
  • do sektora D i C (również) – dojście i powrót: z Węgrzc Wielkich

„Jednocześnie zaznaczamy, że w przypadku wybrania złej trasy dojścia do Campus Misericordiae, przejście na właściwy sektor nie będzie możliwe. Z tego względu organizatorzy apelują o uważne śledzenie oznakowań i tras, przeznaczonych dla idących do Brzegów pielgrzymów. Przypominamy również, że powrót z Campus Misericordiae do Krakowa odbywa się tą samą trasą” – informuje Maciej Grzyb z Biura Prasowego UMK.

Na Campus Misericordiae będą mogli także przyjść ludzie, którzy nie zarejestrowali się wcześniej u organizatorów ŚDM. Dla nich zostaną przeznaczone ogólnodostępne sektory.

  • do wejścia na sektory z pakietem pielgrzyma wystarczy wziąć bilet i dokument tożsamości.
  • do wejścia na sektory z darmowymi wejściówkami należy wziąć darmową wejściówkę i dokument tożsamości.
  • dla osób przybywających na ostatnią chwilę, będzie możliwość wejścia bez pakietu pielgrzyma i darmowej wejściówki na zewnętrzne sektory.
;