Imieniny: Cezarego, Tymoteusza

Wydarzenia: Dzień Pracownika Ochrony

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

Przygotowania

 fot. Łukasz Kaczyński Obraz Jezusa Miłosiernego ze zdjęć wiernych.

Około 15 tys. zdjęć wiernych z całego świata wykorzystano do stworzenia wizerunku Jezusa Miłosiernego, który w piątek, 22 lipca odsłonięto w krakowskich Łagiewnikach. Projekt zainicjowały siostry zakonne z ekipy Faustyna2016 i członkowie krakowskiej wspólnoty Chrystus w Starym Mieście.

"Chcieliśmy, żeby wysłane zdjęcie było swego rodzaju oświadczeniem: 'Tak, chce być jak Ty. Miłosierny jak Ty'. Żeby młodzi w ten sposób wyznali, że chcą być podobni do Jezusa" - powiedziała s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Dodała, że wiele osób dzieliło się przejęciem i oczekiwaniem, w której części postaci Chrystusa znajdzie się ich zdjęcie i okazało się, że nikt nie chce wylądować w tle obrazu. Dlatego twórcy postanowili, że zdjęcia wykorzystają tylko do "wymalowania" Chrystusa. "Tym samym udało nam się ukazać prawdę, że wszyscy stanowimy Ciało Chrystusa - On jest Głową tego Ciała, a my wszyscy w Nim jesteśmy złączeni" - opisała s. Skass.

Praca nad wykonaniem obrazu o wymiarach 5,9 m na 2,5 m trwała 110 dni. "Ludzie przysyłali bardzo różne zdjęcia - legitymacyjne, grupowe, rodzinne czy zdjęcia USG jeszcze nienarodzonych dzieci. To był wielki raban, który pokazuje, że można być aktywnym w Kościele" - mówił współorganizator akcji, Konrad Ciempka.

Po odsłonięciu dzieła wielu przybyłych poszukiwało się na wizerunku Chrystusa Miłosiernego. Udało się to Mateuszowi. "Ten obraz jest mi szczególnie bliski, dlatego chciałem się na nim znaleźć. Moje zdjęcie jest w sercu Jezusa - i to zachęca mnie to zmian w swoim sercu" - przyznał.

Akcja miała charakter międzynarodowy. Fotografie nadesłano między innymi z wszystkich krajów Ameryki Południowej, Hong-Kongu, Nowej Zelandii czy Australii. Twórcy mają nadzieję, że powstały obraz zauważy papież Franciszek w trakcie jego wizyty w Łagiewnikach podczas Światowych Dni Młodzieży.

Źródło:
;