Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny

Wydarzenia: Dzień Ludzi Bezdomnych

Solidarność

„Noworoczna pomoc dla Ubogich” zamiast sylwestra

 fot. Łukasz Kaczyński

31 grudnia miała się odbyć już 5. odsłona krakowskiego „Sylwestra z Ubogimi”. Z powodu pandemii jest to niemożliwe, ale organizatorzy zamiast zabawy zorganizowali charytatywną zbiórkę pt. „Noworoczna pomoc dla Ubogich”.

„Sylwester z Ubogimi” co roku cieszył się wielkim zainteresowaniem ubogich i bezdomnych. To dzięki niemu mogli oni przeżyć ostatnie godziny w roku radośnie na zabawie wśród setek innych osób.

- Niestety trwająca pandemia spowodowała, że nie jest możliwe przygotowanie takiego wydarzenia z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. Wiemy jednak, że przestrzeń, którą tworzyliśmy nie była tylko miejscem zabawy, ale dawała nadzieję na przyszłość. Dlatego także w tym trudnym roku nie możemy zostawić tych, którzy w noc sylwestrową stawali się naszymi gośćmi w ciągu ostatnich 4 lat - opisuje Magdalena Ziemska.

Stąd zrodził się pomysł akcji „Noworoczna pomoc dla Ubogich”. W jej ramach organizatorzy sylwestra chcą przygotować około 250 paczek dla potrzebujących.

- Znajdą się w nich na przykład maseczki, środki dezynfekujące do rąk, a także termosy na ciepłą herbatę. Zakupione rzeczy przekażemy do miejsc, z którymi współpracują tradycyjnie przy okazji organizacji „Sylwestra z Ubogimi”, a więc Fundacji „Po Pierwsze Człowiek” Zgromadzenia Sióstr Albertynek, Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, Kuchni pani Marty Sawickiej oraz „Caritas” Dobrego Pasterza - wymienia Ziemska.

Akcja prowadzona jest na stronie www.zrzutka.pl/d28dat. Jej celem jest pozyskanie 4 tys. zł. Na chwilę obecną ludzie dobrej woli wpłacili ponad 2,2 tys. zł. Darowizny można przekazywać do 31 grudnia.

- Mamy nadzieję, że koniec Starego i początek Nowego Roku to dobry czas, by pomyśleć o bliźnich, którym wiedzie się gorzej i podzielić się z nimi swoim sercem. Tak, byśmy razem mogli z nadzieją popatrzeć na nadchodzący 2021 rok - zachęca do udziału w akcji Ziemska.

Inspirację dla małopolskiej odsłony sylwestra dla potrzebujących stanowi „Sylwester z Ubogimi”, który od ponad 20 lat gromadzi w Katowicach około 150-200 bezdomnych i ubogich. To dla nich okazja do spędzenia tego wyjątkowego wieczoru przy ciepłym posiłku i na wspólnej modlitwie.

 

Oceń treść:
Źródło:
;