Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

Wydarzenia: Dzień Młodzieży

Polska

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych – Lednica 2000 online

lednica fot. Lednica2000

W tym roku Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbędzie się za pośrednictwem Internetu. Do tegorocznego hasła „Cały Twój” został dodany hasztag #Lednicawdomu. Organizatorzy spotkania zachęcają do łączności duchowej wszystkie grupy, które zazwyczaj spotykają się w różnych terminach, a więc: Młodych, Dzieci, Seniorów i Motocyklistów. W Mszy św. i zawierzeniu polskiej młodzieży Najświętszej Maryi Pannie na Lednicy 6 czerwca  weźmie udział Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki oraz Prymas Polski abp Wojciech Polak.

 

Tegoroczne Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000 rozpocznie się w sobotę, 6 czerwca, Koronką do Miłosierdzia Bożego, którą poprowadzi lednicki zespół Siewcy Lednicy. Po Koronce konferencję wygłosi dominikanin o. Roman Bielecki, redaktor naczelny miesięcznika „W drodze”. Oficjalne rozpoczęcie XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000 nastąpi o godz. 19.00. Uroczystej Eucharystii o godz. 20.00 będzie przewodniczył prymas Polski abp Wojciech Polak. Po Mszy św. zaplanowano m.in. Apel Jasnogórski w połączeniu z Jasną Górą oraz poświęcenie i przyjęcie szkaplerza z wizerunkiem Matki Boskiej Lednickiej, który jest w tym roku symbolem spotkania.  Następnie odtworzone zostanie nagranie z przemówieniem Ojca Świętego Franciszka do wszystkich uczestników wirtualnego spotkania. O godz. 21.45 nastąpi wspólna modlitwa Litanią do św. Jana Pawła II, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie spotkania będzie miało miejsce symboliczne przejście przez Bramę III Tysiąclecia nazywaną Bramą Rybą.

Spotkanie będzie transmitowane od 14.45 do 16.00 oraz od 19.00 do 20.40 w Telewizji Trwam oraz na kanale Youtube i Facebooku wspólnoty Lednica2000. Organizatorzy zachęcają do wstawiania swoich zdjęć na Facebooku z hasztagiem #Lednicawdomu!

Oceń treść:
Źródło:
;