Imieniny: Maryli, Wladyslawa, Cyryla

Wydarzenia: Dzień Walki z Cukrzycą

Pod oknem

Otwarte drzwi w Dzień św. Franciszka

imieniny świętego franciszka fot. Materiały prasowe

W najbliższą niedzielę 7 października franciszkanie w Krakowie zawieszą na kilka godzin klauzurę, aby ludzie z zewnątrz mogli zobaczyć miejsca modlitwy, pracy i wypoczynku braci kleryków i juniorystów. Przy Franciszkańskiej 4 pokażą też najcenniejsze książki i starodruki ze swojej biblioteki. Okazją są imieniny założyciela ich zakonu – św. Franciszka.

 

Duchowi synowie Biedaczyny z Asyżu w tym dniu zaplanowali ponadto koncerty, zabawy dla dzieci, przegląd franciszkańskich inicjatyw i dzieł, projekcje filmów oraz prezentację unikatowej na skalę światową wystawy „Klisze Pamięci. Labirynty” Mariana Kołodzieja, więźnia nr 432 obozu Auschwitz. 

Na skwerze przy franciszkańskim Seminarium będzie można nabyć pamiątki z misji, wypieki sióstr klarysek, rękodzieła wolontariuszy oraz pacjentów Ośrodka Leczenia Uzależnień „San Damiano”, książki i czasopisma franciszkańskie oraz materiały i dewocjonalia związane z błogosławionymi misjonarzami-męczennikami z Pariacoto: Zbigniewem i Michałem. 

Dzień św. Franciszka rozpocznie się mszą św. za darczyńców Fundacji Brat Słońce i Prowincji Franciszkanów o godz. 11.00 w Bazylice św. Franciszka, a zakończy o g. 20.00 modlitewnym czuwaniem „Support dla Synodu”. 

Szczegóły na plakatach i w internecie http://bratslonce.pl/

Oceń treść:
;