Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

Wydarzenia:

Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Z Bogiem

Rekolekcje o powołaniu do świętości w Zembrzycach

rekolekcje w zembrzycach fot. Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji

Zapraszamy księży, siostry zakonne a także osoby świeckie, szczególnie te które biorą odpowiedzialność za formację katechetyczną czy też są liderami bądź animatorami w swoich wspólnotach do wspólnej refleksji nad powołaniem do świętości w oparciu o Adhortację „Gaudete et Exsultate” w czasie rekolekcji w Zembrzycach organizowanych przez Archidiecezjalny Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji. Odbędą się one w dniach 10-13 października.

 

„Cieszcie się i radujcie” (Mt 5, 12) mówi Jezus ludziom, którzy są prześladowani lub poniżani ze względu na Jego sprawę. Pan chce o nas wszystkiego, a to co oferuje, to życie prawdziwe, szczęście, dla którego zostaliśmy stworzeni. Tymi słowami rozpoczyna swoją Adhortację Apostolską - O powołaniu do Świętości w Świecie Współczesnym, Ojciec Święty Franciszek.

Jak mówić dzisiaj o świętości? Jak do niej wychowywać? Jak samemu przeżywać swoje powołanie do świętości? Papież Franciszek w swojej Adhortacji pragnie mówić o powołaniu do  świętości próbując ująć je w aktualnym kontekście, z jego zagrożeniami, wyzwaniami i możliwościami.

Mając świadomość, że mówienie o świętości w sposób który faktycznie będzie miał odzwierciedlenie w naszym życiu nie jest sprawą prostą ale niezmiernie konieczną zapraszamy na rekolekcję w Zembrzycach. Mamy nadzieję, że pochylenie się nad tekstem adhortacji, wspólna refleksja w czasie pracy w grupach pomoże nam samym żyć pełniej naszym powołaniem do świętości i pomóc innym w przeżywaniu tego powołania.

Zapisy na rekolekcje pod numerem telefonu 734165929 lub mailowo: recepcja@totus-tuus.com.pl do 30 września.

Oceń treść:
Źródło:
;