Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

Wydarzenia: Dzień Pocałunku

Pierwsza Niedziela Adwentu

Prasa

“W drodze” o poczuciu niesprawiedliwości, naszych problemach z Bożym Narodzeniem i tatarskich uchodźcach

miesięcznik w drodze fot. W drodze 12/2018

Każdy kiedyś doświadczył poczucia niesprawiedliwości. I to nieraz. Ktoś nie docenił (nie docenia…) naszej pracy, niesłusznie nas o coś oskarża, nie oddaje nam tego, co należne. Niestety nie zawsze udaje nam się dowieść swojej racji. Jak z tym żyć? I jak się ma do tego wiara w Boga, który choć sprawiedliwy, czasem wydaje się nazbyt pobłażliwy dla tych innych, marnotrawnych synów?

 

Na te i podobne pytania znajdziemy odpowiedź w najnowszym numerze „W drodze”. Psychoterapeuta Tomasz Srebnicki wyjaśnia, jak żyć z poczuciem niesprawiedliwości. Paweł Kozacki OP zastanawia się, co nam umyka, gdy krytycznym okiem spoglądamy na właściciela winnicy z przypowieści o robotnikach ostatniej godziny. Natomiast Stanisław Morgalla SJ podpowiada, jak sobie poradzić z przytłaczającym poczuciem winy.

W drugiej części grudniowego miesięcznika przeczytamy trzy teksty, które pomogą dobrze przeżyć Adwent i przygotować się na Boże Narodzenie. Wojciech Ziółek SJ pisze o udręce oczekiwania. Dariusz Piórkowski SJ tłumaczy, dlaczego tak trudno nam zobaczyć w Jezusie człowieka. Zaś Wojciech Surówka OP próbuje odpowiedzieć na pytanie, od kiedy Jezus wiedział, że jest Bogiem, i jaki to ma wpływ na nasze przeżywanie wiary.

Z najnowszego „W drodze” dowiemy się również jak poznańska wspólnota Sant’Egidio pomaga bezdomnym. Poznamy też dwie rodziny: polską i tatarską, które postanowiły zamieszkać razem. Jak wygląda codzienność uchodźców w Polsce? Ponadto Marcin Cielecki o Tomaszu Mertonie, Tomasz Gałuszka OP o spaleniu Jana Husa. Polecamy też filmowe i książkowe podsumowanie roku, felietony oraz komentarze do niedzielnych i świątecznych czytań.

Miesięcznik „W drodze” można nabyć w wersji papierowej w klasztorach dominikańskich i salonach prasowych, natomiast w wersji elektronicznej m.in. w Kindle Store czy i Tunes. Szczegóły tutaj: http://www.miesiecznik.wdrodze.pl/index.php?mod=punktysprzedazy 

Oceń treść:
Źródło:
;