Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry

Wydarzenia: Dzień Sekretarki i Asystentki

Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

Internet

Dziś od godz. 21.30 będzie można oglądać wystawę „Droga mojego życia” poświęconą Janowi Pawłowi II. Zawiera ona unikatowe zdjęcia obejmujące całe życie Papieża oraz film, w którym Franciszek Pieczka opowiada o dzieciństwie i młodości Karola Wojtyły.

 

Wystawa od początku grudnia znajduje się na dziedzińcu Kurii Metropolitalnej w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej 3. Jednak ze względu na ograniczenia związane z epidemią organizatorzy umożliwili zapoznanie się z nią na stronie internetowej www.sladamijp2.pl.

Najpierw zatrzymujemy się przy fotografiach przedstawiających najbliższą rodzinę Karola Wojtyły. Kolejne zdjęcia przybliżają nam miejsca szczególne dla Karola, poznajemy środowiska, które Go kształtowały i ludzi, wśród których i z którymi przeżywał swoje dzieciństwo oraz młodość. Całość dopełniają słowa św. Jana Pawła II, które są objaśnieniem i komentarzem.

Fundacja Śladami JP2 z Bielska-Białej ma na celu gromadzenie, dokumentowanie i prezentowanie materiałów związanych z życiem i nauczaniem Jana Pawła II. Organizuje pielgrzymki, przygotowuje wystawy, spotkania i koncerty, a także rekolekcje związane z Papieżem Polakiem. Działalność fundacji skierowana jest w pierwszej kolejności do dzieci i młodzieży.

Oceń treść:
Źródło:
;