Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego

Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Prasa

Wrześniowy numer miesięcznika "W drodze"

miesięcznik w drodze fot. W drodze 09/2019

„Kościół polski nie potrafi rozeznać, co jest ważnym wyzwaniem, a co tylko pozornym. Wobec tych słabości szuka się poparcia w strukturach politycznych i administracyjnych, wiążąc nadzieję z jedną partią polityczną. Nieporadność w dowodzeniu swoich racji pociąga za sobą pokusę agresji i sięgania po argumenty siłowe” – prowincjał dominikanów, ojciec Paweł Kozacki pisze o bolączkach polskiego Kościoła i choć rozumie rozgoryczenie niektórych wiernych pisze, dlaczego sam nie zamierza go opuszczać. Podaje trzy ważne powody, dla których powinniśmy w nim zostać.

 

Być w Kościele mimo wszystko

Kryzys Kościoła dotarł nad Wisłę – można się spierać, czy dopiero w ostatnich miesiącach, czy zdecydowanie wcześniej. Dyskusyjne będą odpowiedzi na pytanie o jego źródła i możliwe recepty. Grzech klerykalizmu czy działanie lobby homoseksualnego w kuriach diecezjalnych? Politykierstwo z ambony czy rozwodnienie dyscypliny i nauczania moralnego? Konieczność pracy u podstaw czy odgórnej, radykalnej reformy? We wrześniowym „W drodze” niecodzienne spotkanie na tych samych łamach: ojciec Ludwik Wiśniewski OP i redaktor Paweł Lisicki. Czy znajdą punkty wspólne? Czy wyjdą poza utarte schematy?

 

Czarnobyl – 30 lat Później

Katastrofa w Czarnobylu stała się żywym symbolem rozpadającego się Związku Radzieckiego. Paradoksalnie jednak pozostała po niej niewielka spuścizna. Zignorowano późniejsze ekspertyzy naukowców i doświadczenie lekarzy, którzy się mierzyli z chorobą popromienną. A to wielka strata – jak przekonuje amerykańska historyczka prof. Kate Brown. Zwłaszcza, że kiedy osiem lat temu doszło do katastrofy w Fukushimie, powtórzono wszystkie błędy z Czarnobyla. Czy wyciągniemy z nich wnioski, zanim nadejdzie kolejne nieszczęście?

Ponadto we wrześniowym numerze miesięcznika „W drodze” rozmowa z Adrianem Galbasem SAC o tym, jak przeżyć kryzys wiary. Stanisław Zasada przybliża nieznaną historię ostatniej ikony napisanej dla Jana Pawła II, natomiast Dominik Jurczak OP pyta, komu służą msze dla dzieci.

Miesięcznik „W drodze” można nabyć w wersji papierowej w klasztorach dominikańskich i salonach prasowych, natomiast w wersji elektronicznej m.in. w Kindle Store czy iTunes. Szczegóły tutaj: http://www.miesiecznik.wdrodze.pl/index.php?mod=punktysprzedazy

Oceń treść:
Źródło:
;