Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

Wydarzenia:

Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Polska

 fot. KP/Fra3.pl

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca. “Deklarowana kwota to aż 81 423 542 zł” – informuje WOŚP na swoich stronach internetowych.

 

W niedzielę 14 stycznia już od samego rana na ulicach Polski oraz wielu innych miast zagranicznych można było spotkać wolontariuszy z tradycyjnymi kolorowymi puszkami oraz terminalami, które pozwalały wpłacić datek za pomocą karty płatniczej.

Jak poinformowało Radio Kraków, w Krakowie wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali prawie 1 milion 700 tysięcy złotych. Wynik tarnowskiego sztabu to 360 tysięcy, nowosądeckiego ponad 104 tysiące. Pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów neonatologicznych.

“Dziękujemy Wam za taki piękny Finał, który otworzył nam nowe ćwierćwiecze historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdyby nie Wy ta historia by nie powstała, nie byłaby taka piękna i kolorowa. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w zbieranie pieniędzy, sztabom oraz Pokojowemu Patrolowi” – mówią organizatorzy WOŚP.

Pełne energii koncerty: zespołów Elektryczne Gitary, Pull the Wire i Enej, a także 6. Bieg Wielkich Serc – to tylko część atrakcji 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie. Na Rynku Głównym czekało w niedzielę mnóstwo atrakcji: poza koncertami m.in: nauka pierwszej pomocy i licytacje. W siedzibie Muzeum Narodowego w Krakowie w Sukiennicach zlokalizowany został jeden ze sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pyszne pierogi i muzyka na żywo – takie niespodzianki czekały z kolei na wszystkich, którzy w niedzielę wsiedli w specjalny pociąg Kolei Małopolskich. Trasę Kraków – Sucha Beskidzka – Maków Podhalański – Kalwaria Zebrzydowska można było przejechać za datek do puszki WOŚP.

Jak informują organizatorzy WOŚP, teraz przed nami wielkie liczenie a ostateczną kwotę poznamy tradycyjnie na początku marca. 

 

Oceń treść:
;