Imieniny: Maryli, Wladyslawa, Cyryla

Wydarzenia: Dzień Walki z Cukrzycą

Małopolska

żonkilowy marsz na dziedzińcu kurii fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska

W piątek, 28 września 2018 r. po raz kolejny przejdzie ulicami Krakowa Żonkilowy Marsz Nadziei, który wyruszy o godz. 14:15 spod Barbakanu. Uczestników marszu powita o godz. 15:00 na dziedzińcu Pałacu Arcybiskupów Krakowskich metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski, który objął patronatem honorowym akcję "Pola Nadziei".

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Międzypokoleniowym Żonkilowym Marszu Nadziei, który ma na celu ukazanie naszej solidarności z osobami, potrzebującymi opieki hospicyjnej.

Marsz wyruszy w piątek, 28 września 2018 r. o godzinie 14:15 spod Barbakanu i w towarzystwie Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, przejdzie ulicą Floriańską, Rynkiem Głównym, ulicą Wiślną na dziedziniec Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. Tam, o godz. 15:00 uczestników marszu powita honorowy patron akcji Pola Nadziei – metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.

Następnie, na Plantach Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej odbędzie się uroczyste sadzenie żonkilowych cebulek. Utworzymy wspólnie Pole Nadziei i symbolicznie rozpoczniemy dwudziestą drugą edycję akcji.

Wydarzenie służy promocji idei wolontariatu między innymi wśród społeczności Krakowa i Powiatu Krakowskiego, ukazaniu radości, jaką daje pomoc drugiemu człowiekowi oraz uwrażliwieniu dzieci i młodzieży na los osób chorych, starszych i niepełnosprawnych, a także stworzeniu im możliwości włączania się w działania pomocowe.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2187378284830743/

Oceń treść:
Źródło:
;