Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Wydarzenia: Światowy Dzień Raka Krwi

Wydarzenia

Internetowa scena Łaźni Nowej

-
12:00 - 12:00
online

Kwarantanna trwa, ale Teatr Łaźnia Nowa z sukcesem rozwija relację z wielotysięczną widownią. W kwietniu teatr odnotował duży wzrost zainteresowania odbiorców w sieci: osób obserwujących, oglądających i komentujących teatralną działalność on-line. Na maj przygotowano kolejne niespodzianki.

W maju w ramach wtorkowych pokazów on-line publiczność będzie mogła zobaczyć cztery wyjątkowe premiery. „Miłosna wojna stulecia” (reż. Eva Rysova, 2018 r.) to mocny spektakl z wybitnymi rolami Radosława Krzyżowskiego i Dominiki Bednarczyk jako małżeństwa w obliczu kryzysu. „Fuck… Sceny buntu” – ważny społecznie i środowiskowo projekt reżysera Marcina Libera i byłych aktorów Teatru Polskiego we Wrocławiu z 2016 roku.

Bardziej muzycznych wrażeń dostarczy świetna rejestracja koncertu muzyki teatralnej „Łaźnia Nowa 10xTAK”, który odbył się w 2015 roku w ramach cyklu „Nowa Huta. Dlaczego nie?”. A na koniec miesiąca propozycja dla fanów nowej choreografii, spektakl Renaty Piotrowskiej-Auffrett „Równina wątłych mięśni”, który miał premierę w teatrze na początku sezonu.

Teatr w maju zamierza kontynuować i rozwijać cykle wideo wypracowane na początku kwarantanny. Ewoluuje formuła miniserialu literackiego „W związku z zaistniałą sytuacją”, pisanego przez Zośkę Papużankę, z główną rolą Agnieszki Przepiórskiej.

W ramach cyklu „Łaźnia TV”, prowadzonego przez Małgorzatę Wach, powstają natomiast nowe programy. Już 4 maja usłyszymy podkast na temat ostatniej premiery Łaźni Nowej - spektaklu „Ginczanka. Przepis na prostotę życia”. Premiera przedstawienia odbyła się kilka dni przed ogólnopolskim zamknięciem teatrów.

W „Łaźni TV” teatr pokaże też materiał o hitowym „Wejściu smoka” (reż. Bartosz Szydłowski, 2011 r.) z archiwalnymi, nigdy dotąd niepublikowanymi nagraniami „making of” oraz wspomnieniami i komentarzami Jana Peszka, odtwórcy roli Bruce’a Lee.

Z afisza nie schodzi cykl „Domowa Akademia Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego / online”, który niezmiennie w czwartki gromadzi przed ekranami - tym razem komputerów – miłośników rodzimego kina.

Łaźnia w sieci nadal działa w sieci pod hasłem: „Dbaj o e-higienę myślenia”. Szczegóły na stronie internetowej teatru.

;