Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Wydarzenia: Dzień Żelków

WSZYSTKIE WYDARZENIA

 • Wystawa: Ostoja tradycji

  Bohaterką wystawy w Starej Synagodze jest… Stara Synagoga.

 • Apollo w budowie

  Od marca do listopada w Pracowni Witrażu można na żywo obserwować proces odtwarzania wybitnego dzieła Stanisława Wyspiańskiego. Apollo w budowie to projekt Pracowni i Muzeum Witrażu, którego celem jest przywrócenie jednego z najpiękniejszych, a obecnie nieco zapomnianego projektu artysty.

 • Prawie wszystko o Zwierzyńcu

  Wystawa Muzeum Historycznego Miasta Krakowa w Domu Zwierzynieckim syntetyczną opowieścią o bogatej historii i kulturze tego rejonu Krakowa.

 • Skarby baroku

  Wystawa Skarby baroku. Między Bratysławą a Krakowem to efekt współpracy Muzeum Narodowego w Krakowie ze Słowacką Galerią Narodową. Jej tematem jest środkowoeuropejskie oblicze baroku: obejrzymy prace artystów, tworzących w naszym regionie, jednak w Polsce mało znanych.

 • Mira Żelechower-Aleksiun. Obrazy

  Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie przentuje obrazy obrazy z cyklu „Kalendarz pamięci wg Brunona Schulza” oraz „Ester – poza zasłoną”. W czasie wernisażu i spotkania z autorką dostępna będzie książka “Mona. Opowieść o życiu malarki Moniki Braun napisana na podstawie rozmów z Mirą Żelechower-Aleksiun”.

 • Ormianie w służbie Rzeczypospolitej

  Wystawa w Muzeum Armii Krajowej z okazji 650-lecia Ormian na ziemiach Rzeczypospolitej poświęcona jest Ormianom, którzy wnieśli szczególny wkład w dziedziny nauki, kultury i wojskowości naszego państwa. Niejednokrotnie stawali z bronią w ręku w jego obronie.

 • Konferencja "Edukacja seksualna w szkole"

  Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza 8 kwietnia 2017 r. do Międzynarodowego Centrum Kultury na konferencję "Edukacja seksualna w szkole", która skierowana jest do katechetów, nauczycieli, wychowawców.

 • Vera Eikon. Obrazy Marii Bieńkowskiej-Kopczyńskiej

  Wernisaż wystawy obrazów Marii Bieńkowskiej-Kopczyńskiej „Vera Eikon” odbędzie się 2 marca o godz. 17.30 (po Nieszporach) w Sali Petrus Wielkiej Ruiny

 • Wystawa "Jeńcy wojenni w okupowanym Krakowie 1939–1945"

  Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do Fabryki Emalia Oskara Schindlera na wystawę „Jeńcy wojenni w okupowanym Krakowie 1939–1945”. Wernisaż wystawy odbędzie się w środę 12 października o godz. 18.00. Gościem honorowym otwarcia będzie były jeniec Stalagu 369, Wim Ruyten.

 • Urodziłem się w Wadowicach

  Ekspozycja zorganizowana przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach koncentruje się wokół jednego centralnego symbolu: domu. W czasach narastającego deficytu bliskich relacji rodzinnych posłużył on twórcom wystawy do ukazania historii życia i świętości Karola Wojtyły.

 • Wystawa obrazów Adama Chmielowskiego – św. Brata Alberta

  Na wystawie prezentowane będą prawie wszystkie obrazy, jakie zachowały się do dnia dzisiejszego, namalowane przez Adama Chmielowskiego. Najważnie ...

 • Adoracja w Mariackim

  Ostatni czwartek miesiąca coraz bliżej! A to znaczy, że po raz kolejny spotkamy się wszyscy razem 30 marca, by adorować Pana, by Go uwielbiać i doświadczyć prawdziwego Dobra!

 • Piano Day Kraków 2017

  Fryderyk Chopin, Bill Evans, Ray Manzarek – chociaż zamieszkują całkiem odmienne muzyczne światy, łączy ich jedno: wszyscy byli mistrzami klawiatury. W 88. dzień roku (liczba nieprzypadkowa: tyle klawiszy ma koncertowy fortepian) od dwóch lat na całym świecie obchodzone jest święto, które skupia miłośników różnych brzmień uzyskiwanych na fortepianach i innych instrumentach klawiszowych.

 • Kim był "uczeń, którego Jezus miłował"? - o. Paweł Trzopek, dominikanin

  W Ewangelii św. Jana kilkakrotnie pojawia się określenie „uczeń, którego Jezus miłował”. Czy chodzi o św. Jana Ewangelistę? Na to pytanie ...

 • Muzyczna Droga Krzyżowa

  W niedzielę 26 marca 2017 r. o godz. 20 w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka (Redemptor Hominis) w Krakowie (ul. Stelmachów 137) odbędz ...

 • Rekolekcje wielkopostne dla nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników szkół

  Serdecznie zapraszamy na rekolekcje wielkopostne dla nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników szkół pt. “Misericordia et misera – Miłosierdzie i nieszczęśliwa”, które odbędą się 25 i 26 marca o godz. 15.00 w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Pocieszenia - Księża Pallotyni (ul. Bulwarowa 15a, Kraków).

;