Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

Wydarzenia: Dzień Modlitw Za Więźniów

Wydarzenia

Akademickie Gorzkie Żale 2019

-
18:30 - 19:15
Kolegiata Św. Anny
Ul. Św. Anny 11, Kraków

Marzenia są pięknym darem, jaki dał człowiekowi Bóg. Często jednak darem niedocenianym, nieraz wręcz odrzucanym. Powodem może być niewiara w ich spełnienie lub – co gorsza – lęk przed nimi jako czymś niewłaściwym.

 

Tymczasem marzenia są przedsionkiem szczęścia. Serce tęskniące napełnia się pragnieniem jakiegoś dobra i piękna. Dobre marzenie jest jak ziarenko wrzucone z ziemię, które przechodzi różne etapy procesu, nim stanie się kwiatem. Wszystko we współpracy z Panem Bogiem.

W tegorocznych kazaniach pasyjnych pragnę z Wami przyjrzeć się marzeniom Jezusa, które jak gwiazdy rozbłysły w tę noc, kiedy wraz z Apostołami spożywał Ostatnią Wieczerzę. To przecudowna prawda, że właśnie przy stole poznajemy Jego tęsknoty. Po Wieczerzy będą one płonąć w Jego sercu, kiedy będzie wychodził po schodach wydarzeń paschalnych. Ufam, że będzie to czas głębokiej modlitewnej refleksji, podczas której marzenia Jezusa spotkają się z naszymi marzeniami, a to spotkanie zaowocuje wiosną w sercu.

Ks. Dariusz Talik

Akademickie Gorzkie Żale będą w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.30 w Kolegiacie Uniwersyteckiej więtej Anny w Krakowie (ul. w. Anny 11).

;