Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Wydarzenia: Dzień Górnika - Barbórka

Wydarzenia

Dzień Modlitw o Dar Potomstwa

Dnia
12:30 - 16:00
Sanktuarium św. Jana Pawła II
Kraków, ul. Totus Tuus 32

W tym roku po raz pierwszy  Stowarzyszenie „Abraham i Sara” zaprasza wszystkie parafie i wspólnoty do zaangażowania się 5 grudnia 2021 w Dzień Modlitw o Dar Potomstwa. Naszym marzeniem jest, aby pary doświadczające dłuższego lub krótszego okresu oczekiwania na dziecko, miały świadomość, że cały Kościół wstawia się za nimi, że towarzyszy im w ich ogromnej tęsknocie.  Może szczególnie ważne jest, aby to lokalna wspólnota parafialna otaczała ich modlitwą i troską.

W czasie naszej wieloletniej działalności spotkaliśmy setki małżeństw, które doświadczały bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko. Niepłodność to ogromny problem, stres związany z nim psychologowie porównują ze stresem odczuwanym po śmierci najbliższych. Pary niepłodne często zamykają się w swoim trudnym doświadczeniu, ciężko im o nim mówić, przez to czują się niedostrzegane i pomijane. Takie małżeństwa często mówią nam, że czują się niezauważone w Kościele. Jest oczywiście wiele miejsc, gdzie takie pary mogą znaleźć wsparcie i zrozumienie, ale wciąż jest ich za mało!

Zapraszamy do zorganizowania 5 grudnia 2021 obchodów tego Dnia także w Waszej parafii. W tym celu przekazujemy do użytku Księży cały komplet materiałów:

Plakat promujący wydarzenie – jest na nim możliwość wpisania, w jaki sposób modlitwa będzie prowadzona w Waszej parafii,

Ulotki dla parafian, zachęcające do wsparcia małżeństw na różne sposoby,

Materiały do poprowadzenia mszy św – wstęp, punkty do kazania oraz modlitwę powszechną

Zapraszamy także do uczestnictwa w Dniu Modlitw w sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. W ramach obchodów centralnych odbędzie się:

12.30 msza św pod przewodnictwem ks. bp. Artura Ważnego w DOLNYM kościele

14.45 krótka konferencja: świadectwo małżonków Karoliny i Grzegorza, którzy po kilku latach oczekiwania obecnie cieszą się  trójką dzieci,oraz komentarz psychologa Aleksandry Siódmak, która od wielu lat pracuje z parami doświadczającymi problemów z płodnością. (biała sala)

;