Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Wydarzenia

IV Libiąski Orszak Świętych

Dnia
16:00 - 19:00
Parafia Przemienienia Pańskiego
Oświęcimska 83, Libiąż

Dzieci fatimskie będą patronami IV Libiąskiego Orszaku Świętych „Holy Wins - czyli święty zwycięża". W tym roku, zakończy się on w miejscu wyjątkowym - przy grobie śp. Heleny Kmieć, libiążanki, zamordowanej na misjach w Boliwii. Orszak Świętych w Libiążu tradycyjnie odbędzie się 31 października, w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych.

Marsz rozpocznie się w parafii Przemienienia Pańskiego o godz. 16.00, dziesiątkiem różańca świętego. Następnie, na placu przed świątynią młodzież z Zespołu Szkół Gimnazjalnych wykona taniec „Święty zwycięża". Uformowany Orszak wyruszy nową ulicą Heleny Kmieć, w stronę kościoła pw. św. Barbary. Po około dwukilometrowym, radosnym przemarszu, zgromadzeni przejdą do grobu Helenki na cmentarzu komunalnym, tuż przy jej parafialnej świątyni. - Chcemy modlić się przy grobie naszej Helenki, pochylając się nad tajemnicą powołania do świętości każdego wierzącego człowieka, ufając, że Helenka jest w niebie - zaznacza ks. Sebastian Kozyra.

Po modlitwie na cmentarzu, uczestnicy Orszaku przejdą do kościoła, by wziąć udział we Mszy św. (około godz. 18.00) pod przewodnictwem ks. bp. Damiana Muskusa z Krakowa.

„Holy Wins - czyli święty zwycięża" to szerszy projekt, w ramach którego przeprowadzony zostanie też konkurs plastyczny, skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Libiążu. Do 13 października uczniowie mogą składać prace plastyczne, których tematem jest jedna ze scen z życia świętych: Franciszka i Hiacynty oraz ich kuzynki, służebnicy Bożej, Łucji. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 24 października. W tym roku, sponsorem nagród jest m.in. wydawnictwo Biały Kruk.

W Zespole Szkół w Libiążu, 25 października odbędzie się debata na temat: „Wiara w świetle Fatimy. Objawienia, tajemnice, cud słońca".

Wydarzenie https://www.facebook.com/events/132006620778546/

;