Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego

Wydarzenia:

Wydarzenia

XI Dni Komedii dell’Arte

-
16:00 - 19:00
Zgodnie z programem
Zgodnie z programem

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na XI Dni Komedii dell’Arte, które odbędą się w Krakowie w dniach 21 lutego – 01 marca 2020 r.

25 lutego cały świat świętuje narodziny komedii dell’arte. W Krakowie obchodzimy ten szczególny dzień już po raz jedenasty. Komedia dell’arte jest nieustannie źródłem inspiracji w sztuce, a jej wpływy przejawiają się nie tylko w teatrze i dramacie, ale także w tańcu, muzyce oraz sztukach plastycznych i wizualnych. Tegoroczna edycja będzie poświęcona postaci Arlekina - najbardziej rozpoznawalnej spośród wszystkich masek komedii.

XI Dni Komedii dell’Arte otworzy wernisaż wystawy: Arlekin. Wokół komedii dell’arte prezentujący prace studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a w programie Dni znajdą się  między innymi spektakle komedii, widowisko taneczne oraz spotkania tematyczne i warsztaty. Zupełną nowością będzie spektakl dell’arte stworzony specjalnie dla młodszej widowni, na który zaprasza Krajowa Scena Komedii dell’arte w Teatrze Praska 52.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

 

Organizatorzy : Fundacja Studio Dono, Centrum Kultury Podgórza

Partnerzy: Teatr Praska 52, Włoski Instytut Kultury, Katedra Scenografii Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie, Balet Cracovia Danza, Trupa KOMEDIANTY

Szczegóły na: www.dnikomedii.pl

;