Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Płynów Do Naczyń

Wspomnienia

"Odpowiedział do końca na zaproszenie Jezusa"

Rozpoczęło się Triduum Modlitewne przygotowujące do obchodów pierwszego liturgicznego wspomnienia błogosławionego Jana Pawła II. W środę w Sanktuarium Jana Pawła II Mszę Świętą odprawił ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz.

 

PROGRAM OBCHODÓW UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWYCH

Kardynał Dziwisz zauważył, że mury powstającego Centrum „Nie lękajcie się” mają utrwalić naukę Jana Pawła II. Przypomniał, że zbliżające się pierwsze wspomnienie liturgiczne przypada 22 października, w rocznicę inauguracji pontyfikatu polskiego Papieża. – W ten sposób jeszcze pełniej możemy żyć słowami inauguracji pontyfikatu: - „Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!”. Metropolita krakowski powtórzył słowa Benedykta XVI z mszy beatyfikacyjnej: „To, o co nowo-wybrany Papież prosił wszystkich, sam wcześniej uczynił: otworzył dla Chrystusa społeczeństwo, kulturę, systemy polityczne i ekonomiczne, odwracając z siłą olbrzyma – siłą, którą czerpał z Boga – tendencję, która wydawała się być nieodwracalna”.

Kardynał przypomniał, że fragment Ewangelii Św. Jana, który obowiązuje we wspomnienie liturgiczne błogosławionego odsłania sekret posługi apostolskiej papieża. Jest nią miłość do Jezusa. – Odpowiedział do końca na zaproszenie Jezusa: „Pójdź za Mną”. Jednocześnie odpowiedź na to jest związane z powierzeniem misji: „Paś owce moje”. Według kardynała dzisiejszą odpowiedzią na wszystkie zagrożenia ma być budowanie cywilizacji miłości. – W obliczu procesów sekularyzacji, jakim poddawane jest polskie społeczeństwo, kiedy młode pokolenie szuka swojego miejsca w świecie, możemy postawić sobie pytanie: czy nasze życie jest wystarczającym dowodem, że warto postawić na Chrystusa. – pytał kardynał.

 

Na pierwszy dzień Modlitewnego Triduum pod hasłem „Totus Tuus” złożyły się Różaniec i Msze Święte koncelebrowane przez ks. Jana Kabzińskiego, ks. Bronisława Fidelusa, bp. Andrzeja Wypycha i kardynałów: Franciszka Macharskiego i Stanisława Dziwisza.

;