Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Wydarzenia: Dzień Niepełnosprawnych

Pod oknem

"Trwajmy przy Chrystusie mimo propagandy tzw. nowoczesności"

 fot. parafiabolechowice.pl

Tak mówił dziś w Kalwarii Zebrzydowskiej kard. Stanisław Dziwisz. W trakcie 43. Pielgrzymki Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej hierarcha apelował do młodych, by wzorem Maryi z pokorą i radością przyjmowali Słowo Boże.

 

W swojej homilii metropolita krakowski podkreślał, że wszyscy, którzy przybyli do Kalwarii przekonani są o konieczności spotkania z Maryją i za jej wstawiennictwem chcą odnowić obraz Jezusa w swoich sercach. Przypominał też, że Chrystusa trzeba odkrywać wciąż na nowo. - Codzienne obowiązki, trudności potrafią zaciemnić Jego obraz w naszym sercu, a to osłabia potem skuteczność naszego świadectwa - mówił hierarcha.

Jak dodał kard. Dziwisz, Maryja jest nam Matką na drodze nowego życia z Jezusem, a jej droga to prawdziwy program działania wobec wyzwań, które dziś stają przed nami. Są wśród nich m.in. dobre przygotowanie do Światowych Dni Młodych w roku 2016 oraz Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia. Zdaniem metropolity musimy także odkryć naszą rolę wobec zmian, jakie zachodzą w naszej Ojczyźnie. - Trzeba szukać mądrości i odwagi wobec zła, którego tak wiele doświadczamy pośród nas. Potrzeba mądrości także, gdy dostrzegamy niepokoje wokół naszych granic - zaznaczył kard. Dziwisz.
 
Metropolita krakowski zachęcał, by wzorem Maryi czuwać na modlitwie i z pokorą przyjmować Słowo Boże oraz dzielić się z innymi radością z otrzymanych darów. Jak dodał, często otrzymujemy ich tak wiele, że nie do końca zdajemy sobie sprawę z ich wspaniałości. - Z Maryją trwajmy wytrwale przy Chrystusie, pomimo całej propagandy tak zwanej „nowoczesności”! Młodzi i starsi niechaj ufnie, z Maryją, poddają się działaniu mocy Ducha Świętego, który z pewnością poprowadzi nas wszędzie tam, gdzie potrzeba świadectwa miłosierdzia - apelował purpurat.

Po Mszy św. kard Dziwisz w asyście biskupów: Jana Szkodonia, Damiana Muskusa i Grzegorza Rysia udzielił błogosławieństwa 90 nowym animatorom i ceremoniarzom oraz 4 parom rejonowym Domowego Kościoła.

Źródło:
;